Brytyjski dziennik wychwala Polskę i Warszawę! W których miejscach w stolicy się zakochał?

Brytyjski dziennik "The Independent" opublikował tekst zachęcający do podróżowania po Polsce. Wśród polecanych miejsc są również atrakcje stolicy, takie jak m.in. warszawska Starówka.

Autorem tekstu dla The Independent jest Andy Jarosz, który opisał zarówno polskie miasto, jak i góry oraz mazurskie jeziora. Jego zdaniem Polska to doskonały cel dla turystycznych wypraw. "Przyjedź dla przeszłości, doświadczaj przyszłości" - tak powinno zdaniem Andy'ego brzmieć hasło reklamowe dla naszego kraju.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Andy pisze również o polskiej kuchni i tutaj podkreśla, że polskie jedzenie to coś znacznie więcej niż kapusta czy wariacje na temat ziemniaka. Wymienia jedną z warszawskich restauracji - Senses - która w ubiegłym roku zdobyła Gwiazdkę Michelin, wspomina również o warszawskich marketach, które przypominają te organizowane w południowo-wschodniej Azji. Ma zapewne na myśli Nocny Market, gdzie można skonsumować naprawdę wysokiej jakości azjatycki street food.

Warszawa zdaniem Andy'ego jest godna uwagi przede wszystkim ze względu na ciekawą ofertę muzeów. Wymienia tutaj oczywiście Muzuem POLIN oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Chwali naszą piękną, zrekonstruowaną Starówkę, która znajduje się na liście UNESCO. Wspomina o grajkach ulicznych czy małych knajpach, które można na Starówce odwiedzić.

W końcu mówi o II linii metra, która niedawno została uruchomiona. Dzięki niej, jak pisze Andy, odżyła Praga i ta bardziej zaniedbana strona Wisły. Wymienia Soho Factory jako miejsce, które na Pradze jest jego zdaniem godne uwagi. Dziękujemy The Independent za miłe słowa.

Więcej o: