Gdzie na grzyby w okolicach Warszawy? Podpowiadamy, gdzie ich szukać

Mazowsze, w tym okolice Warszawy i sama stolica to jeden z bogatszych w grzyby regionów Polski. Gdzie ich szukać? Nie zdradzą wam zagorzali grzybiarze. My uchylamy rąbka tajemnicy.

Spodobało ci się? Polub nas

Mało kto wie, że na grzyby można się wybrać (z sukcesem) nawet na Bemowie . Wystarczy ruszyć z koszyczkiem i scyzorykiem na Łosiowe Błota , gdzie są grzybowe polanki.

GrzybyGrzyby Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Wyborcza.pl Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta

Inni grzybiarze wskazują Las Kabacki , który nie kończy się tylko na powsińskim parku, ale ciągnie kilometrami. Podobno grzyby są w okolicach Pomnika Ofiar Katastrofy Lotniczej .

Grzybowe są też okolice Starej Miłosnej , gdzie warto przeszukać Zielony Ług, fragment Mazowieckiego Parku Mazowieckiego.

Podobnie w okolicach Międzylesia , do którego można dojechać miejskim autobusem, a stamtąd ruszyć w las.

GrzybyGrzyby Fot. Dominik Sadowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Ci, którzy wola dalsze wycieczki kierujemy do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego , gdzie wilgotne podłoże gwarantuje udany zbiór.

Albo do Puszczy Kozienickiej w okolice Pionek, lub bliżej, bo już za Markami , gdzie w Puszczy Słupeckiej w ok. Strugi i Słupna znajdziecie niezłe okazy.

W drugą stronę, bliżej Kampinosu , warto odwiedzić: Izabelin, Truskaw, Palmiry, Leoncin, Śladów, Tułowice, Wilcze Tułowskie, Granica, Leszno, Zaborów, Lipków i tam ruszyć na grzybobobranie.

GrzybGrzyb Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Wyborcza.pl Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

Ale najprzyjemniej i podobno w tym roku najlepiej ruszyć w okolice Legionowa , do Jabłonnej, Chotomowa, czy Rajszewa, albo jeszcze lepiej do Otwocka , gdzie wokół płynącego Świdra ciągną się grzybowe lasy.

Inni grzybiarze donoszę, że warto ruszyć w stronę Wyszkowa, albo jeszcze dalej do Broku , inni twierdzą, że w stronę Nieporętu...

GrzybyGrzyby fot. Dominik Sadowski / Agencja Wyborcza.pl fot. Dominik Sadowski / AG

Jak widzicie grzybowych miejsc w okolicy nie brakuje.

Więcej o: