Gdzie i dokąd najchętniej jeździmy metrem? [MAPA]

Skąd dojeżdżają pasażerowie korzystający z metra? Najczęściej wybieranym przez warszawiaków kierunkiem są Bielany i Ursynów. Równie chętnie metrem jeździmy do Lasu Kabackiego.

Spodobało ci się? Polub nas

Mapę przygotowaną przez Macieja Florczaka oraz Michała Mirosława opublikował Zarząd Transportu Miejskiego. Najczęściej wybieranym przez warszawiaków kierunkiem są Bielany i Ursynów . Podróż metrem bardzo chętnie wybierają też mieszkańcy Rembertowa i Wesołej .

Szczególnie duża liczba naszych podróży odbywa się na obszarach obejmujących tereny leśne, takie jak Las Kabacki , Park Leśny Bemowo czy Mazowiecki Park Krajobrazowy . Wizualizacja pokazuje też jak bardzo był potrzebny dodatkowy transport, czyli tramwaj na Tarchomin .

źródło: Zarząd Transportu Miejskiego

Jak wynika z mapy, póki co mieszkańców Jelonek , nie udało się przekonać do metra przy Rondzie Daszyńskiego . Najmniej metrem po Warszawie podróżują również mieszkańcy Wawra .

Dane, które nałożono na grafikę pochodzą z Warszawskiego Badania Ruchu 2015, segregowano je na podstawie obszarów Miejskiego Systemu Informacji. Na mapie uwzględniono podróże warszawiaków w których przynajmniej raz wykorzystano metro.

Więcej o: