Śladami powstańców warszawskich. W sobotę przewodnik zabierze cię na spacer

Dlaczego Parasolka znalazła się na Pałacu Krasińskich? Gdzie odbyła się jedyna defilada Powstańców? Na te oraz inne pytania odpowie przewodnik, który zabierze mieszkańców w niezwykłą podróż. Co jeszcze w programie?

Powstanie warszawskie to nie tylko heroiczna walka młodych ludzi, ale także tragiczne losy ludności cywilnej. Każdy dzień Powstania to dzień pełen bohaterstwa, ale także cierpienia i rozpaczy zwykłych ludzi. Tak o wydarzeniu piszą w pierwszych słowach organizatorzy spaceru. I zachęcają do wzięcia w nim udziału.

Podczas spaceru powstańczym śladem dowiemy się m.in. kim był najlepszy przewodnik po kanałach, gdzie odbyła się jedyna defilada Powstańców oraz co się stało z Kolumną Zygmunta.

Miejski przewodnik Hubert Smoczyk, który będzie oprowadzać mieszkańców po Starym Mieście zdradzi także, czy mali powstańcy walczyli oraz to, co zostało w ścianie Katedry św. Jana?

Spacerujący wyruszą w sobotę, o godzinie 13.00, sprzed bramy Ogrodu Krasińskich, od strony Placu Krasińskich, a spacer zakończy się pod kościołem św. Anny. Uwaga. W przypadku dużej ilości zainteresowanych spacerem przewodnik zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zapisów. Oczywiście o wszystkim możecie przeczytać na stronie wydarzenia.

Więcej o: