Przełom na budowie Portu Praskiego. Można wznosić wieżowce! Czy Praga zyska wieżę widokową?

Dobra wiadomość dla inwestora Portu Praskiego. Zostały wydane zgody, dzięki którym można będzie wybudować planowane wieżowce i wieżę widokową.

Po latach negocjacji Port Praski otrzymał pozwolenie na budowę śluzy przeciwpowodziowej. Taką zgodę wydał wojewoda i tym samym, budowa prestiżowego kompleksu mieszkalno-biurowego nabierze rozpędu.

W efekcie dojdzie do realizacji budowy m.in. czterech wieżowców w rejonie skrzyżowania Sokolej i Zamoyskiego oraz 40-metrowego budynku, gdzie znajdzie się np. restauracja. Ale to nie wszystko.

Budowa kompleksu Port Praski w końcu zostanie dokończona.Budowa kompleksu Port Praski w końcu zostanie dokończona. Materiały prasowe Materiały prasowe

Mówi się, że w pobliżu skrzyżowania Sokolej i Wybrzeża Szczecińskiego ma stanąć, uwaga, 100-metrowa wieża widokowa!

W sumie cała inwestycja ma zajmować około 38 hektarów po prawej stronie Wisły i łączyć wiele funkcji: biznesowo-handlowe, mieszkaniowe, rekreacyjne. Wszystko to w otoczeniu nadwiślańskich bulwarów, skwerów, przystani portowych, pływających restauracji, kawiarni i wiślanych marin.

 

Termin zakończenia budowy nie jest niestety znanym, ale wiele wskazuje na to, że Praga wzbogaci się o nowe centrum oraz wieżę widokową.

Więcej o: