Przeciwko handlowemu molochowi kolejni mieszkańcy. Gwiazdy nagłaśniają sprawę

W Wilanowie ma powstać galeria handlowa. Kontrowersje budzi miejsce, gdzie miałaby stanąć. Przeciwko budowie jest duża część mieszkańców. Teraz wsparli ich także celebryci. Czy to już wojna o Wilanów?

W internecie ruszyła akcja zatytułowana #NIEKOCHAMOLOCHA, która ma na celu nagłośnienie kontrowersyjnej decyzji o budowie w Wilanowie galerii handlowej. Kontrowersyjnej, ponieważ moloch ma stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie wilanowskiego pałacu. A to, według mieszkańców, jest nie do przyjęcia.

Sprzeciw mieszkańców trwa już od kilku miesięcy, a sytuacja powoli się zaognia. Do protestu, dzięki opisywanej akcji wizerunkowej, dołączyli także celebryci. Dzięki nim o całej sprawie ma zrobić się głośno nie tylko w Warszawie, ale w całym kraju. W akcję już włączyli się m.in. Anna Guzik czy Jacek Poniedziałek.

Jacek Poniedziałek mówi NIE galerii handlowej w WilanowieJacek Poniedziałek mówi NIE galerii handlowej w Wilanowie facebook.com/waszwilanow facebook.com/waszwilanow

- Tak ważną pod wieloma względami część miasta należy planować w sposób odpowiedzialny, na pokolenia, a za cel mieć kreację handlowo-rekreacyjnej przestrzeni miejskiej, która będzie odpowiednia w skali i będzie harmonizować z otoczeniem - mówią pomysłodawcy akcji.

I mocno uderzają w tych, którzy galerię handlową chcą w Wilanowie stawiać.

- Chcemy by w naszym najbliższym sąsiedztwie powstało lokalne w skali - a nie ponadregionalne - centrum handlu, które składać się będzie z kilku budynków, ulic handlowych i skwerów z miejscami do rekreacji, większą ilością zieleni i nawiązujące układem zabudowy do Miasteczka Wilanów, a nie jeden wielki moloch".

Przypomnijmy. Przeciwko budowie protestują także radni Wilanowa i wraz z mieszkańcami jednogłośnie sprzeciwili się jej projektowi. Deweloper przeszedł tym samym do ostrej ofensywy medialnej. Firma GTC bardzo stara się przekonać opinię publiczną, że mieszkańcy Wilanowa potrzebują właśnie takiej galerii handlowej. Jak widać, nie do końca. 

W akcję #NIEKOCHAMOLOCHA może się włączyć się każdy. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie i umieścić na swoim "wallu", koniecznie z hasztagiem #NIEKOCHAMOLOCHA. Więcej o samym konflikcie przeczytacie tutaj .

Więcej o: