Ostatni weekend pawilonu Plażowa. Miasto: Byliśmy zmuszeni wypowiedzieć umowę

Miejski pawilon Plażowa, którego stworzenie kosztowało miasto 4,6 mln zł, tego lata już nie odżyje. Miasto wypowiedziało umowę najemcy pawilonu, spółce, której prezesem jest właściciel m.in. 1500m2 do wynajęcia, Michał Brzozowski. Wielkie pożegnanie z Plażową 11-14 sierpnia.

Pawilon wynajmowała spółka 1500m2, której prezesem jest Michał Brzozowski, właściciel Na Lato oraz 1500m2 do wynajęcia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Od lutego 2016 roku trwa egzekucja należności od obecnego najemcy. Spółka miała duże zaległości czynszowe i nie wywiązywała się z zapisów umowy. Toalety miały być dostępne przez cały rok za darmo, a nie były. Byliśmy zmuszeni wypowiedzieć umowę - informuje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W informacji na temat pożegnania Plażowej nie ma jednak żadnej wzmianki na ten temat. - Miasto Stołeczne Warszawa nie było zainteresowane dalszą działalnością Plażowej. Dlaczego - wciąż szukamy odpowiedzi na to pytanie - piszą najemcy.

Powstanie Plażowej wzbudziło duże zainteresowanie wśród warszawiaków. Z ciekawym architektonicznie obiektem stworzonym ze stali, szkła i drewna (co prawda za niemałą sumę 4,6 mln zł), mieszkańcy miasta wiązali duże nadzieje. Czy Plażowa spełniła ich oczekiwania?

W ciągu dwóch lat odbyło się w pawilonie wiele wydarzeń. Spółka 1500m2 wykreowała takie cykle jak Żywiec Miejskie Granie, które w tym roku odbywa się także w innych miastach, Niedziele Bez limitu, Plażowa Szkoła Jogi czy Swingowa Plażowa.

- Przez trzy lata działalności zrealizowaliśmy ponad 300 wydarzeń o charakterze sportowym i kulturalnym. Zostaliśmy docenieni w licznych plebiscytach - m.in. Co jest Grane, Muno i Aktivist - chwalą się byli najemcy pawilonu.

Niestety Plażowa, jaką znamy, nie istnieje już od kilku miesięcy. Definitywny jej koniec odbędzie się między 12 a 14 sierpnia. Więcej informacji na temat tego, co będzie się działo w ostatni weekend funkcjonowania Plażowej znajdziecie na stronie obiektu . W programie m.in. pokaz filmu "W drodze do Jah" w reż. Noël Dernesch i Moritz Springer.

- Zapewniamy, że toalety będą czynne i obsługiwane przez zarząd mienia. Wkrótce będziemy rozpisywać konkurs na nowego najemcę pawilonu. Reaktywacji obiektu należy się spodziewać w przyszłym sezonie - powiedział Michał Olszewski.

Więcej o: