Muzeum Etnograficzne w technologii 360°. Oglądaj wystawę, nie wychodząc z domu

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, jako jedno z pierwszych polskich muzeów, wykorzystało technologię filmu 360° do pokazania jednej ze swoich flagowych wystaw ?Czas Świętowania?.

Premiera filmu odbyła się 4 sierpnia 2016 r., materiał został publicznie zaprezentowany na profilu Muzeum na Facebooku. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie wraz z agencją produkcyjną wMediaWzięci przygotowało materiał filmowy w pełni wyprodukowany w najnowszej technologii 360°.

 

Film pokazuje wybrane eksponaty ze stałej wystawy "Czas Świętowania" .

Celem filmu jest zaprezentowanie w ciekawy i niesztampowy sposób zebranych eksponatów oraz zachęcenie do odwiedzenia całości wystawy w siedzibie Muzeum.

Spodobało ci się? Polub nas

Dzięki wykorzystaniu technologii 360° widz ma możliwość decydowania o tym co w danym momencie ogląda. Czy jest to plan przed nim, za nim czy obok niego. Jednocześnie widz nie traci niczego z przekazu filmu, gdyż cały czas słyszy głos kuratora wystawy Aleksandra Robotyckiego, który opowiada o wybranym eksponacie ekspozycji "Czas Świętowania".

Film został w całości przygotowany przez zespół produkcyjny agencji wMediaWzięci na sprzęcie filmowym 360° oraz wzbogacony o elementy animacji 2D.

Więcej o: