Świetna akcja. Darmowa kranówka w żoliborskich kawiarniach i restauracjach

Żoliborskie kawiarnie i restauracje zapraszają na czystą kranówkę. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze we współpracy z fundacją ?Czyściutko? chce udowodnić, że czysta i zdrowa kranówka za darmo jest możliwa we wszystkich warszawskich lokalach gastronomicznych.

Aktywistom ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze udało się przekonać właścicieli żoliborskich kawiarni, barów i restauracji do włączenia się w ogólnopolską akcję "Piję wodę z kranu".

Bezpłatna kranówka to standard w europejskich miastach - czas na Warszawę!

Spodobało ci się? Polub nas

Naklejkę akcji "Piję wodę z kranu", za sprawą stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, można odnaleźć na drzwiach najpopularniejszych żoliborskich restauracji i kawiarni. Oznacza to, że w danym miejscu można poprosić o zimną wodę z kranu i otrzymać ją całkowicie bezpłatnie.

Woda za darmoWoda za darmo naklejka na drzwiach żoliborskiej kawiarni naklejka na drzwiach żoliborskiej kawiarni

Ogólnopolską kampanię na ten temat od 3 lat prowadzą założyciele fundacji "Czyściutko".

Mimo, że mieszkańcy stolicy wciąż podejrzliwie patrzą na kranówkę, to woda w Warszawie jest bardzo dobrej jakości. Picie wody z kranu jest ekologiczne i ekonomiczne. To zdrowa alternatywa dla wody butelkowanej.

Warszawka kranówka jest kilkadziesiąt razy dziennie kontrolowana przez MPWiK , a w punktach gastronomicznych sprawdzana przez Sanepid - można ją pić bez obaw.

- Zaczynamy od Żoliborza, ale mamy nadzieję, że akcja rozleje się na całą Warszawę - przekonują członkowie Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze #Żoliborz.

W tym momencie w akcji biorą udział m.in.:

Chimney Cake Cafe, Czeska Piviarnia, Domagoj, Eat & Meat, Fawory, Kontrast, Kumpir Kebab, Milion Bułek, Ósma kolonia, Pan Sushi Na Mickiewicza, Po polsku, po prostu, Prochownia, Qlka Cafe, SAM, Secret Life Cafe, U dziewczyn, Ulica Baśniowa, Wilson, Yellow Cab, Żywiciel.

Każdego dnia dołączają kolejne miejsca!

Miasto Jest Nasze #Żoliborz wspiera ogólnopolską inicjatywę fundacji Czyściutko - "Piję wodę z kranu". Celem akcji jest, "aby bezpłatną, zdrową i zimną wodę z kranu można było dostać w każdym polskim urzędzie, restauracji, barze czy szkole."

Więcej o: