Filharmonia Narodowa zaprasza do Królikarni na letnie koncerty plenerowe "Klasycznie na trawie"

Tegoroczne letnie koncerty plenerowe z cyklu "Klasycznie na trawie" to znakomita okazja do wysłuchania trzech utworów Ludwiga van Beethovena - uwertury Egmont, Koncertu skrzypcowego i IX Symfonii. Wstęp na koncerty 21 i 28 sierpnia 2016 r. o godz. 12:00 jest bezpłatny.

Wybór tych dzieł nie jest przypadkowy, każde z nich jest wyjątkowe i na stałe zapisało się nie tylko w podręcznikach historii muzyki, ale również w sercach słuchaczy na całym świecie.

Obecność Jacka Kaspszyka za pulpitem dyrygenckim oraz Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej na estradzie to gwarancja wykonania najwyższej jakości, a piękne otoczenie klasycystycznego pałacu Królikarnia z pewnością sprawi, że odbiór muzyki będzie jeszcze przyjemniejszy.

Spodobało ci się? Polub nas

"Klasycznie na trawie" to doskonała okazja do połączenia świetnego koncertu z rodzinnym spacerem.

21 sierpnia 2016 r., godz. 12:00 wystąpi Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka. Solistka Maria Machowska wykona uwerturą Ludwiga van Beethovena - uwertura Egmont op. 84, Koncert skrzypcowy D-dur op. 61.

Zaś tydzień później 28 sierpnia 2016 r., godz. 12:00 , Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej, pod batutą Jacka Kaspszyka, w składzie Magdalena Schabowska - sopran, Anna Fijałkowska - mezzosopran, Tomasz Warmijak - tenor, Michael Dries - bas, Henryk Wojnarowski - dyrektor chóru, wykona IX Symfonię d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena.

Wstęp na oba koncerty 21 i 28 sierpnia 2016 r. o godz. 12:00 jest bezpłatny.

Więcej o: