Po czterech dobach w lesie odnalazł się pies Szymona Hołowni: "Dziękuję z całego serca..."

W poszukiwania zagubionego Grafita zaangażowali się mieszkańcy Józefowa, Otwocka, Karczewa, Warszawy... Znalazł się wczoraj wieczorem w Józefowie, około 5 km od miejsca zagubienia.

Była rozpacz, jest radość. Grafit to wciąż jeszcze dzikus. Dwuletni psiak został niedawno adoptowany ze Schroniska na Paluchu, nigdy nie mieszkał w domu, był nieufny w relacjach z ludźmi, zwłaszcza obcymi. Zgubił się podczas spaceru nad rzeką Świder, wyrwał właścicielowi, przestraszony przez stado dzików.

GryfitGryfit Gryfit Gryfit

- Zjeździliśmy cały Otwock, ćwierć Józefowa, Karczew. Uprzedzałem wszystkich spacerowiczów, grillowiczów, jakich udało mi się napotkać - opowiadał nam dziennikarz jeszcze kilka dni temu.

Post o poszukiwaniach Grafita udostępniło tysiące internautów, ludzie drukowali zdjęcie psa i "tapetowali" okolice.

Spodobało ci się? Polub nas

- Znalazł się przed chwilą w Józefowie, około 5 km od miejsca zgubienia!!! Państwo, do których już wcześniej zaglądał zorganizowali dziś akcję i złapali go na posesji! DZIĘKUJĘ z całego serca WSZYSTKIM Państwu, którzy nas wspierali, rozklejali plakaty, udostępniali, pisali ze słowami wsparcia, jeździli i biegali wypatrując, jesteście WSPANIALI!!! :) Nie mam słów! Nie mogę dla Was zrobić nic więcej - ale jedno mogę Wam obiecać: za wszystkich, którzy okazali mi w tych dniach dobre serce - solidnie się pomodlę! - napisał wczoraj wieczorem na swoim fanpejdżu.

Szymon Hołownia i GryfitSzymon Hołownia i Gryfit fot. facebook.com/szymonholowniaoficjalny fot. facebook.com/szymonholowniaoficjalny

Dziennikarz dodał też, że pies jest wychudzony, przestraszony, brudny i podrapany, ale żyje.

W ramach podziękowań i uczczenia odnalezienia przyjaciela Szymon Hołownia zaprosił wszystkich na... wielkie sprzątania brzegów Świdra.

Świder pomścimy

- Pozostałości po grillach, biwakach, wypadach na kocyk, ale też wyposażenie mieszkań (telewizory, wózki, łóżka), czy po imprezach (jak na zdjęciu - zestaw kilkudziesięciu butelek po wódce) - ich objętość zwiększa się po każdym weekendzie. Nie mam pojęcia, co robią z tym władze, wiem co ja mogę zrobić - nie mogę patrzeć na to, w jakim syfie tonie jedno z najpiękniejszych miejsc Mazowsza. Posprzątajmy więc po "szlachcie", której zbyt ciężko jest zabrać ze sobą do domu reklamówkę ze śmieciami i wrzucić ją do kosza.

Akcja "Świder pomścimy" odbędzie się 4 wrześnie.

Więcej o: