"Brudny Henryk" - powstaje serial akcji, jakiego dawno nie było. Witajcie w Warszawie, w brudnym PRL-u...

Brudny Henryk, główny bohater serialu o tym samym tytule, to warszawski milicjant, który dzielnie chroni obywateli przed pospolitymi przestępcami, podżegaczami i chuliganami. Jest bezlitosny w akcji i bezwstydny przy kobietach, do tego zabójczo skuteczny i śmiertelnie zabawny. Pierwszy odcinek wbija w fotel, jeśli uda się zebrać niezbędne fundusze, będą następne. Twórcy serialu zbierają pieniądze na jego dalszą realizację i proszą o wsparcie na platformie polakpotrafi.pl.

Warszawa, lata 80., nękana przez korupcję, prostytucję, narkotyki i wojny gangów. Lekiem jest Henryk, Brudny Henryk. Milicjant, komunista, sex maszyna... Zabił 345 podejrzanych, 120 nagan, 117 uszkodzonych radiowozów na służbie i 20 poza służbą, 1100 aresztowań, 17 pochwał w tym od papieża i premiera. Nie zna zasad, nie wie, co to strach...

 

Brudny Henryk, to komediowy serial o przygodach dzielnego stróża porządku i jego pomocnika sierżanta Kłysia.

Wartka akcja, pościgi, strzelaniny, szybkie kobiety i piękne samochody, to tylko tło do wartkiej akcji, w której poznajemy warszawski półświatek, zadymione papierosowym dymem komendy MO, ale przede wszystkim głównego bohatera - Henryka Brudnego.

Brudny HenrykBrudny Henryk fot. Brudny Henryk fot. Brudny Henryk

Każdy odcinek to odrębna opowieść, w której dzielny milicjant zmaga się z przestępcami, drobnymi cwaniaczkami i grubymi rybami z miasta, właścicielami podejrzanych dancingów, szemranymi politykami, ale też ze swoimi słabościami - alkoholem, dymem i kobietami. Henryk jest alkoholikiem, miewa zaburzenia pamięci.

- Zbieramy pieniądze na dokończenie trzech premierowych odcinków - mówi Konrad Domaszewski, współautor serialu i odtwórca głównej roli. - Finanse przeznaczymy na wynajem niezbędnego sprzętu, wykreowanie świata PRL-u przed kamerą, oraz na nagrody dla naszych donatorów. Wszystko robimy niezależnie, nie boimy się absurdu, przerysowania i humoru balansującego na granicy dobrego smaku - dodaje.

Brudny HenrykBrudny Henryk Brudny Henryk Brudny Henryk

Czy na pewno ta cienka granica nie zostaje przekroczona?

Sami oceńcie.

 

Twórcy serialu nie kryją inspiracji, m.in.:  "07 zgłoś się", "Psami", "Policjantami z Miami" i wreszcie "Brudnym Harry'm".

Ich bohaterami są m.in.: John Wo i Jean Claude Van Damm. Ciężko nie wspomnieć o Barei, którego duch absurdu unosi się nad całą produkcją.

Brudny HenrykBrudny Henryk Brudny Henryk Brudny Henryk

Kim są twórcy?

 

To Sashimodo Pictures, niezależny kolektyw filmowy, skupiający twórców i pasjonatów kina, fanów i fanatyków filmów klasy A, B... Ź, Ż itd.

Za pierwszy, pilotażowy odcinek serii otrzymali główną nagrodę w konkursie "Kupa wyobraźni" organizowanym przez SPInka Film Studio.

 

Jeśli zdecydujecie się wspomóc twórców "Brudnego Henryka" macie szanse na nagrody:

Brudny HenrykBrudny Henryk Brudny Henryk Brudny Henryk

Jeśli uda się zebrać fundusze, twórcy zapowiadają, że zrobią to:

Created with GIMPCreated with GIMP Brudny Henryk

Brudny Henryk

Wszystkie informacje dotyczące zbiórki znajdziecie na polakpotrafi.pl

Więcej o: