W jakich godzinach jest w Warszawie największy rowerowy tłok? Dowiesz się dzięki specjalnej aplikacji

W który dzień tygodnia można spotkać najwięcej rowerzystów w Warszawie? Przez które mosty i ulice przejeżdżają najczęściej? W jakich godzinach jest największy rowerowy tłok? Na postawie danych z aplikacji mobilnej "Kręć Kilometry" powstała mapa, która zdradza, jakie aktualnie są najpopularniejsze trasy rowerowe i godziny, w których rowerzyści są najbardziej aktywni.

Najchętniej uczęszczane są trasy dojazdowe do biurowców zlokalizowanych w centrum i na Służewcu, czyli ciągi ulic: Al. Ujazdowskie , Belwederska i Sobieskiego , a także al. Prymasa Tysiącleci a, Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Banacha .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Najbardziej rowerowa trasa, czyli Dolina Służewiecka , al. Sikorskiego i dalej al. Becka kończy się najbardziej rowerową przeprawą przez Wisłę, czyli mostem Siekierkowskim . Wielu rowerzystów spotkać można też w ciągu ulic 17 Stycznia i Cybernetyki , również na al. Krakowskiej , na ulicach Racławickiej oraz Wołoskiej , Domaniewskiej i Puławskiej .

Najchętniej wsiadamy na rower w środku tygodnia, a nie jak mogłyby się wydawać w weekend.

Najbardziej rowerowym dniem jest środa, która nieznacznie wyprzedza czwartek.

"Dane z naszej aplikacji pokazują, że naprawdę wielu Warszawiaków systematycznie kręci kilometry

łącząc przyjemne z pożytecznym - radość z jazdy na dwóch kółkach z dojazdem do miejsca pracy. Świadczą

o tym też godziny aktywności rowerzystów. Najbardziej rowerowy moment poranka to zdecydowanie

godzina 7. Po południu w statystykach królują godziny 16 i 17 - mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu

Fundacji Allegro All For Planet. - Mamy wielką nadzieję, że takich osób będzie coraz więcej. Fundacja

Allegro All For Planet wspiera tego lata stołecznych cyklistów mobilnymi stojakami, które postawiliśmy

między innymi nad Wisłą i pod Pałacem Kultury" - dodaje.

Najchętniej wsiadamy na rower w środku tygodnia , a nie jak mogłyby się wydawać w weekend. Najbardziej rowerowym dniem jest środa , która nieznacznie wyprzedza czwartek . Natomiast najbardziej rowerowy moment poranka to zdecydowanie godzina 7 . Po południu w statystykach królują godziny 16 i 17 - mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Jak wynika z danych aplikacji warszawscy rowerzyści pokonują jednorazowo dystans pomiędzy 4 a 8 kilometrów . Natomiast najczęściej wybieranym środkiem transportu jest rower górski . Rowerem elektrycznym porusza się mniej niż 1 procent warszawiaków.

Więcej o: