Demonstracja pod warszawską komendą główną policji w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej

W Piątek 29 lipca o godz. 16 przed Pałacem Mostowskich na ul. Nowolipie 2, odbędzie się demonstracja dotycząca śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej.

Pytają wprost: Kto zatarł ślady zbrodni, kto nie dopełnił obowiązków, kto złamał standardowe procedury, kto skłamał z pełnym przekonaniem, że to samobójstwo?

Spodobało ci się? Polub nas

Organizatorami pikiety pod komendą jest społeczny ruch Lokatorzy, odpowiedzialny m.in za kampanię "Mieszkanie Prawem NIE Towarem", której celem jest walka o prawa lokatorów, rozwój publicznego budownictwa mieszkaniowego, ale przede wszystkim walka z dziką reprywatyzacją.

facebook.com/lokatorzy/facebook.com/lokatorzy/ facebook.com/lokatorzy/ facebook.com/lokatorzy/

- Już w piątek przedstawimy jaskrawe nieprawidłowości w działaniach policji w śledztwie dotyczącym zabójstwa Joli Brzeskiej - piszą organizatorzy i przekonują, że będą domagać się wskazania i ukarania osób odpowiedzialnych za zaniedbania w wyniku których wciąż nie wykryto sprawców zabójstwa.

Jolanta Brzeska była współzałożycielką Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, w którym aktywnie walczyła z dziką reprywatyzacją w Warszawie.

- Pikiety, manifestacje, protesty, blokady eksmisji, a przede wszystkim pomoc lokatorom w trudnej sytuacji, tym zajmowała się Jola - wspominają jej przyjaciele.

facebook.com/lokatorzy/facebook.com/lokatorzy/ facebook.com/lokatorzy/ facebook.com/lokatorzy/

1 marca 2011 r. w Lesie Kabackim zostało znalezione zwęglone ciało kobiety. Dopiero badania DNA pozwoliły na jednoznaczną identyfikację zwłok - zamordowana została Jolanta Brzeska.

Po demonstracji odbędzie się spotkanie z przyjaciółkami Jolanty Brzeskiej w Cafe Kryzys.

Więcej o: