Lista wszystkich nadwiślańskich knajp [MAPA] i cena piwa w każdej z nich

Dzięki tej mapce, przygotowanej przez portal Zomato.pl, w końcu dowiecie, gdzie dokładnie mieszczą się Hocki Klocki, a gdzie Pomost 51,1 czy takie nowe miejscówki, jak Munchies. Wszystkich nadwiślańskich klubokawiarni jest aż 31! Dowiecie się również, ile kosztuje piwo, a to ważne, bo noce nad Wisłą długie i gorące. Gdzie w tym roku warto chodzić nad Wisłę? Sprawdźcie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kliknij na mapkę, żeby powiększyć

Zomato.pl

Zaczynamy od północy. Najpierw skok na Żoliborz do Boogaloo Beach Bar (nr 4 na mapce ) przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2, który już zapisał się w świadomości warszawiaków jako miejsce idealne na wieczornego drinka. Mieści się tuż przy niewielkiej żoliborskiej plaży - koncerty, imprezy, dużo ciekawych wydarzeń latem.

Zobacz wideo Trzy proste myki, które przydadzą się podczas piwa w plenerze. Otwieracz nie będzie już potrzebny!

Przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 2 mamy nowe miejsce - Wild Beef (nr 26 na mapce), gdzie oprócz burgerów można również kupić takie wyroby masarskie, jak kiełbasy, szynki, słoninę. Dalej pod 11 - Kontener przy Bulwarze Jana Karskiego. Głównie imprezy, miejsce fajne na drinka w ciągu dnia.

6 - skaczemy do nowej, hiszpańskiej Fiesty i Siesty przy Bulwarze Jana Karskiego. Jedzenie typu tapas, stand upy, atrakcje dla dzieci, potańcówki i oczywiście imprezy całonocne.

Vis a vis Parku Fontann mieści się kolejne miejsce - pływająca restauracja River Cafe (nr 25 ). Lekkie jedzenie, letnie koktajle, luźna atmosfera oraz rejsy statkiem po Wiśle.

Niedaleko klubokawiarnia Puzzle (nr 23 na mapce). Nazwa nawiązuje do idei i głównego celu programu, który skierowany jest do rodzin z dziećmi. To miejsce, jak piszą właściciele, kreatywnej zabawy dla dzieci i rodziców.

Dalej mamy klubokawiarnię Zygzak (nr 31 ), czyli rock bar nad Wisłą. Wystrój klubokawiarni nawiązuje do rockowego charakteru muzycznego miejsca. Można tam nie tylko posłuchać rockowych brzmień, ale również coś przekąsić.

Pierwsze miejsce zaraz przy moście Świętokrzyskim od północnej strony to nowa barka Wynurzenie (nr 30 ), na której znajduje się świetne jedzonko - Munchies (nr 17 na mapce). Menu zmienia się tam bardzo często, ale można dostać np. policzki wołowe.

2. miejsce na naszej liście to Barka tuż przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik- jedno z najbardziej modnych miejsc nad Wisłą. Wielu warszawiaków uważa, że to właśnie tam odbywają się najlepsze imprezy nad rzeką. Znajduje się tuż obok w Placu Zabaw (na naszej mapce pod nr 20 ), gdzie działają nie tylko takie restauracje, jak Thaisty (nr 28 na mapce), ale również Klub Komediowy, który pokazuje latem swoje najlepsze spektakle improwizowane.

Idąc od Placu Zabaw w stronę Mostu Poniatowskiego znajdziemy barkę  Sen Nocy Letniej (nr 23 ).

Dalej mamy 7 i food trucki Food Port , który zawitał nad Wisłą już w ubiegłym roku i został entuzjastycznie przyjęty przez warszawiaków. Kilka food trucków funkcjonujących cały tydzień pozwala na posilenie się w miejscu, gdzie brak interesujących kulinarnie restauracji.

Zaraz za mostem Poniatowskiego mamy małą knajpkę - Babie Lato (nr 1 ). A naprzeciwko znajdziemy barkę Nic Osobistego - (18 ).

9 - pod dziewiątką mamy już sprawdzone i lubiane przez warszawiaków - Hocki Klocki . Fajne, wesołe imprezy, choć alkohol mógłby być tańszy. Pewne jest jedno - w Hockach można się bawić do rana, tym bardziej, że przy klubokawiarni uruchomili bardzo przyzwoity bar z zapiekankami.

3 - Beach Bar przy Wioślarskiej 6 - nowe miejsce nad Wisłą - można tam nie tylko potańczyć, ale obejrzeć również filmy w ramach letniego kina. Niestety za piwo zapłacimy już więcej niż w Barce.

8 - Kolejne nowe miejsce na mapie nadwiślańskich knajp - Grunt i Woda przy Bulwarze Flotylli Wiślanej.  Ekologia, zdrowa żywność, slow food, imprezy, muzyka na żywo oraz aktywizacja społeczeństwa - oto założenia nowej klubokawiarni.

12 - Kolejne miejsca to klimatyczny Kurort przy Bulwarze Flotylli Wiślanej. W programie znajdziecie zajęcia sportowe, plenerową jogę, spływy łodziami flisackimi, warsztaty fotograficzne a także dużo koncertów.

Kolejne miejsca to Rejs (24 ) ze świetnym repertuarem koncertowym, Cud nad Wisłą (5 ) i Pomost 511 (nr 22 na mapie) z interesującym repertuarem wydarzeń - koncerty polskich gwiazd, targi jedzeniowe, ale niestety, w przypadku Cudu, z dość drogim alkoholem.

Z kolei kawałek dalej, przy Porcie Czerniakowskim, na cyplu, możemy odwiedzić nowe miejsce -  Miami Wars (nr 16 ) z łódkami do wypożyczenia oraz owocami morza.

Prawy brzeg Wisły:

13 - Przeskakujemy na drugą stronę Wisły do klubokawiarni La Playa , którą mieszkańcy Pragi już doskonale znają. Dla tych, którzy lubią ruch przygotowane jest boisko do piłki plażowej, siatkówki, badmintona oraz miejsce do gry w bule czy frisbee. Wszystkie atrakcje są za darmo.

27 połączymy z 14 i 10 - wszystkie miejsca znajdują się blisko siebie. To przede wszystkim znany doskonale warszawiakom Temat Rzeka (27) - najbardziej modne miejsce po prawej stronie Wisły. Oraz dwie miejscówki z jedzeniem - Lody Syrenka (14) oraz Kiełba w Gębie (nr 10 ).

Na prawym brzegu nieco skromniej niż na lewym. Znajdziecie tutaj również  Meet Meat (nr 15 ) - czyli food truck nawiązujący do amerykańskiej tradycji mobilnych kuchni, serwujących burgery, Plażową (21) - czyli pawilon z najbardziej dizajnerską w Warszawie miejską toaletą oraz Pantai (19) , restauracja inspirowana kuchnią azjatycką.

Dziękujemy Zomato za pomoc.

Więcej o: