Handlarze pobili czarnoskórą kobietę: "Bo tu Polska jest, tu inne zasady, dostosuj się albo wypi******j!"

Czarnoskóra kobieta z sześcioletnią córeczką została pobita przez handlarzy warzyw przy stacji Metro Wilanowska - tak twierdzi dziewczyna, która była świadkiem zdarzenia. Z jej relacji wynika, ze mimo, że awanturze przyglądał się tłum gapiów, nikt nie zareagował. Karolina B. (prosi o anonimowość) opowiedziała nam o przebiegu niedzielnej agresji. Dziewczyna, gdy stanęła w obronie bitej kobiety, o mały włos sama nie ucierpiała. Według Karoliny na miejscu było dwóch funkcjonariuszy policji. Policja jednak nie potwierdza, że do zdarzenia w ogóle doszło. Wszystkich świadków i samą poszkodowaną prosimy o kontakt.

- Awantury z tymi konkretnymi handlarzami są na porządku dziennym - opowiada Karolina. - Sprzedają zgniłe warzywa, nie dają paragonów, nie wydają reszty, ale to, co wydarzyło się w niedzielę (17 lipca), było straszne. Wciąż nie mogę dojść do siebie po tym, co zobaczyłam - mówi Karolina, która opisała całe zajście na Facebooku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Ok. godziny 17 wychodziłam z metra. Zatrzymałam się, żeby z torby wyciągnąć papierosy - zaczyna. - Tuż obok mnie, czarnoskóra kobieta, w wieku ok. 30-35 lat kupowała pomidory na zupę. Mówiła po polsku. Sprzedających było czworo, mówiąc delikatnie, to "patologia", kto zna okolice stacji Metro Wilanowska, ten wie, o kim mówię: dwóch grubych kolesi, dwie kobiety, w tym jedna w ciąży i trzyletnie dziecko. Powiedzieli, że kilogram pomidorów kosztuje 2 złote, ale mogą oddać wszystkie pomidory, które im zostały za 5 złotych. Kobieta zgodziła się, dała 50 zł, wydali jej resztę strasznymi drobniakami - opowiada Karolina.

print screenprint screen print screen print screen

Z relacji wynika, że w międzyczasie czarnoskóra kobieta zorientowała się, że dostała masę zgniłych pomidorów. Postanowiła je zwrócić.

- Powiedziała, że chce z powrotem swoje pieniądze i zaczął się horror - kontynuuje Karolina. - Zaczęło się od wyzwisk, wrzasków. W końcu kobieta w ciąży zaczęła szarpać tą czarnoskórą. Ta nie pozostała dłużna i odepchnęła napastniczkę. Wtedy jeden z tych grubych sprzedawców wykręcił jej ręce, zaczął wyzywać od "ku..." - mówi Karolina.

Z jej słów wynika, że awanturze przyglądała się przerażona córeczka czarnoskórej kobiety i tłum gapiów. Dziewczynka była sparaliżowana ze strachu, tłum nie reagował, gapił się.

- I wtedy stało się coś strasznego - kontynuuje Karolina. - Drugi ze sprzedawców podszedł do tej czarnej kobiety i kopnął ją z kolana w brzuch! Nikt nie zareagował. Jeden z obserwujących wszystko nagrywał telefonem. Mężczyzna, który wykręcał ręce, złapał ją za szyję i zaczął dusić. I dopiero wtedy ktoś zwrócił mu uwagę. Jakiś koleżka wyglądający jak metalowiec powiedział: "Puść kobietę, gdzie z łapami, zabierz te łapska". Tylko on. To nie pomogło, grubas ciągle ją dusił - opowiada Karolina.

Ktoś, jak twierdzi Karolina, musiał wezwać policję. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zrobiło się straszne zamieszanie.

- Sprzedawcy, a zwłaszcza te kobiety, zaczęły krzyczeć, że: "były szarpane, oni tylko bronią, oni zwrotów nie przyjmują, resztę jej wydali, a ona jej nie chce, itd.". Jeden z tych policjantów był tak przerażony, że wyglądał jakby miał zejść na zawał, w ogóle nie radzili sobie z tą sytuacją. Podeszłam do nich i mówię, że wszystko jest nagrane, że widać, że sprzedawca kopał ją w brzuch, że dusił tą panią! Policjanci w ogóle nie zainteresowali się tym nagraniem! Nie chcieli nawet na nie spojrzeć! Przekupki cały czas krzyczały, nie dawały nikomu dojść do głosu. W końcu jeden ze sprzedawców powiedział (przy policjantach) "oddaj tej kurwie 50 zł". I znów zero reakcji. W tym czasie podszedł do tej murzynki jakiś mężczyzna z tłumu i przy policjantach powiedział: "bo tu Polska jest, tu inne zasady, dostosuj się albo wypi*****j"  Policjanci znów nie zareagowali - kończy Karolina.

PS. Policja nie potwierdza, że tego dnia przy stacji Metro Wilanowska doszło do interwencji. Szukamy świadków zdarzenia. Wszystkich, którzy widzieli, co się wydarzyło 17 lipca ok. godz. 17 tuż obok stacji prosimy o kontakt. Tekst będziemy aktualizować na bieżąco.

igor.nazaruk@agora. pl

Więcej o: