Maleńki kotek utknął w kanale wentylacyjnym. Ratowali go strażnicy miejscy i strażacy

Kilkudniowy kocurek utknął w wąskim kanale wentylacyjnym, konieczne było wykuwanie fragmentu ściany aby uwolnić zwierzaczka. Uratowanym kotkiem zaopiekowali się strażnicy miejscy, którzy już znaleźli mu nowy dom.

We wtorek (28 czerwca) ok. godz. 14.00 straż miejska odebrała zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Bielan. Ze zgłoszenia wynikało, że do kanału wentylacyjnego w budynku przy ul. Duracza wpadł mały kotek i nie jest w stanie samodzielnie się wydostać.

kotek w kanalekotek w kanale kotek w kanale kotek w kanale

- Utknął i nie było możliwości, żeby go wyciągnąć bez specjalistycznego sprzętu. Poprosiliśmy o pomoc straż pożarną. Strażacy wykuli otwór w ścianie jednej z piwnic - opowiada Andrzej Pykało Kierownik Referatu Szkolnego V Oddziału Terenowego Straż Miejska m. st. Warszawy.

na pomoc wezwano straż pożarnąna pomoc wezwano straż pożarną do pomocy wezwano straż pożarną do pomocy wezwano straż pożarną

Akcja zakończyła się sukcesem. Wystraszonym kotkiem zaopiekowali się strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego.

Spodobało ci się? Polub nas

- Kotek został napojony i nakarmiony. Funkcjonariusze kupili mu również specjalną karmę. I na tym pomoc się nie skończyła. Strażnicy w ciągu kilkudziesięciu minut znaleźli mu nowy dom. Trafił do rodziny jednej z pracujących w naszym oddziale strażniczek miejskich - mówi Romuald Modzelewski Naczelnik V Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

kotek znalazł nowy domkotek znalazł nowy dom kotek znalazł nowy dom kotek znalazł nowy dom

Zanim jednak kotek trafił do nowych opiekunów, strażniczka miejska zawiozła go do lecznicy weterynaryjnej, gdzie oceniono, że zwierzę jest w dobrej kondycji.

Więcej o: