Wianki nad Wisłą: ogromny pokaz sztucznych ogni i Zbigniew Wodecki z Mitch&Mitch

Wianki nad Wisłą to wielką wiślana feta: piknik świętojański, parada żaglowców, pokazy sztucznych ogni i dużo koncertów polskich gwiazd. To tylko niektóre propozycje Wianków nad Wisłą. Prócz atrakcji szykujcie się na utrudnienia na drodze, zamknięte ulice, objazdy itd.

Tegoroczny program ma odwoływać się do rzeki, do jej atrakcyjnego dzikiego charakteru, stąd pojawią się m.in: rejsy po Wiśle, flisacka binduga i rybny targ.

Spodobało ci się? Polub nas

- Chcemy, żeby ta impreza była wielkim, rodzinnym świętem związanym z rzeką, która przepływa przez miasto. Wianki są okazją, żeby jej walory wykorzystać do łączenia dwóch brzegów i pokazywania jej naturalnego piękna - komentuje Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, głównego organizatora imprezy.

Wianki nad WisłąWianki nad Wisłą Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Wszystko zacznie się już o 14

Kiedy Targ Śniadaniowy otworzy swój Piknik Świętojański. Leżąc na trawie, chłodząc się bryzą z fontann, będzie można delektować się specjałami z Mazowsza, Kurpi, Śląska i Kaszub. Na miejscu ma być pieczony baran, stanie chlebowy piec, kręcone będą sękacze itd.

Wianki nad WisłąWianki nad Wisłą Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

W specjalnie powstałej na tę okoliczność Osadzie Paproci poznamy słowiańskie rytuały i świętojańskie wróżby. Podziwiać będziemy mogli drewniane łodzie i debiutującego bocznokołowca "Gloria Mechanica".

A znim na scenie pojawią się gwiazdy, do tańca przy fontannie zagrają nam walczyka, nie zabraknie warszawskich szlagierów, swinga i rock&rolla. Będą tancerze i instruktorzy tańca, więc nie musicie się martwić o to, że nie umiecie tańczyć.

Wianki nad WislaWianki nad Wisla Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

A wieczorem na głównej scenie zagrają: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir i Lao Che.

Po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

DLOKRDLOKR Fot. Łukasz Krajewski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta

Uwaga! Zmiany i utrudnienia w ruchu

Od soboty, 25 czerwca od godz. 18.00 do niedzieli 26 czerwca do godz. 4.00 wyłączona z ruchu będzie Wisłostrada pomiędzy ul. R. Sanguszki a Mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Zamknięte będą obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od ul. R. Sanguszki do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz ul. R. Sanguszki.

Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa będą mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczona zostanie tymczasowa zawrotka przed ul. R. Sanguszki.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego, gen. W. Andersa, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie.

Zorganizowane zostaną specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane będą na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od ul. R. Sanguszki do ul. Z. Krasińskiego.

Po zamknięciu Wisłostrady, od ok. godz. 17.30 do końca kursowania, na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 118, 185 i 385.

Powrót z imprezy ułatwią dodatkowe kursy tramwajów linii 1, 3, 23, 26 i 28.

Zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii 509 i 527.

Pociągi pierwszej linii metra do godz. 1.00 w nocy będą kursowały z częstotliwością co 7 min. a drugiej co 7-8 min.

Od ok. godz. 24.00 do godz. 1.00 w nocy objazdem - przez most Świętokrzyski - będą kursowały autobusy linii nocnych - N11, N61, N16, N66, N21, N71.

W przypadku wyłączenia ruchu tramwajowego na moście Śląsko-Dąbrowskim na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 4, 13, 18, 20, 23 i 26.

Więcej o: