Dzięki Waszym mailom poznajemy całkiem nową Warszawę! Czekamy na więcej

Warszawa pachnie... no właśnie czym? Kiedyś, jak opowiadał nam varsavianista Michał Kwiatkowski, śmierdziało w całym mieście nieczystościami. Ale unosił się również gdzieniegdzie zapach ciast i pączków z cukierni i świeżego pieczywa. A dziś? Weź udział w naszej akcji i stwórz z nami mapę zapachów Warszawy. Na zapachy czekamy pod adresem zapachywarszawy@agora.pl.

Mokotów kojarzy się Wam z zapachem nadchodzącej wiosny. Praga - oczywiście z zapachem czekolady Wedla. Pojawia się w opisach zapach lipy i jaśminu, a także zapach smażenia docierający z knajp. Ale to jeszcze mało - czekamy na więcej Waszych zapachów!

Jak pachnie Ochota? Choćby plac Narutowicza i okolice? A jak Bemowo? Wciąż nie wiemy, jakie zapachy roznoszą się na Gocławiu czy w Wilanowie? A jak pachną Bielany czy okolice lotniska na Włochach? Czy zapach Radiowa daje się we znaki?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiemy, że na Wyścigach unosi się w powietrzu zapach stajni. Czy zapach zwierząt czuć również przy Jagiellońskiej na Pradze? Bardzo jesteśmy ciekawi, jak pachnie w Mordorze? Czy tylko wyczuwalny jest zapach spalin?

Jeżeli nie wiecie, co moglibyście opisać, może zainspiruje Was tekst o obrzydliwościach Warszawy sprzed lat. Z opowieści Michała Kwiatkowskiego z "Warszawy historii ukrytej" dowiecie się, dlaczego w Warszawie śmierdziało przez dziesiątki lat szambem, gdzie unosił się zapach pleśni, a gdzie zapach końskiego łajna. Opowiada również, kiedy w Warszawie pachniało cytrusami, a kiedy McDonaldem.

Wasze zapachy Warszawy zbieramy do końca czerwca pod adresem zapachywarszawy@agora.pl. Później powstanie w graficznej formie mapa warszawskich zapachów.

Piszcie dokładnie, o jaki zapach chodzi i, w której części Warszawy (dzielnicy lub obszarze) jest on wyczuwalny. (np. Rejon: Odolany; Zapach: pociągów; Dlaczego ten zapach i jaki on jest: Ponieważ czuję go codzienne, gdy wychodzę rano do pracy, jest metaliczny ale budzi we mnie pozytywne emocje). Ważne, abyście również napisali, dlaczego właśnie na ten zapach zwróciliście uwagę.

Więcej o: