"Deszczem i czekoladą Wedla". Czym dla ciebie pachnie Warszawa? Stwórz z nami mapę zapachów

Kilka dni temu rozpoczęliśmy akcję tworzenia mapy zapachów Warszawy. Mapa w graficznej formie pokaże, jakie zapachy według mieszkańców mają poszczególne obszary Warszawy. Kto stworzy tę mapę? Oczywiście wy - mieszkańcy stolicy. Czekamy na wasze zapachy pod adresem zapachywarszawy@agora.pl.

-  Dla mnie Warszawa pachnie nagrzanymi murami starych mokotowskich kamienic, piekarnią na rogu, rzeką czy jaśminem. Ale nie ukrywam, że pachnie również śmietnikiem w okolicach mojego domu, który jest wiecznie przepełniony. Ale również latem, przygodą oraz miłością. Kiedy tutaj przyjechałem byłem bowiem zakochany i nie wiedziałem, co się za chwilę wydarzy, wszystko było nowe i ekscytujące - opowiadał nam w rozmowie Mateusz Kubik, analityk sensoryczny.

Spodobało ci się? Polub nas

Mapę warszawskich zapachów stworzymy wspólnie z Wami - mieszkańcami Warszawy. Bo kto lepiej niż wy będzie w stanie nam powiedzieć, czym naprawdę pachnie stolica. Otrzymaliśmy od Was kilka bardzo ciekawych listów. Zdradzimy, że dla niektórych z Was miasto pachnie - oczywiście - czekoladą Wedla, jaśminem, ale i substancjami rakotwórczymi i spalinami.

Czym jeszcze? Czekamy na Wasze maile! Piszcie dokładnie, o jaki zapach chodzi i, w której części Warszawy (dzielnicy lub obszarze) jest on wyczuwalny. (np. Rejon: Odolany; Zapach: pociągów; Dlaczego ten zapach i jaki on jest: Ponieważ czuję go codzienne, gdy wychodzę rano do pracy, jest metaliczny ale budzi we mnie pozytywne emocje). Ważne, abyście również napisali, dlaczego właśnie na ten zapach zwróciliście uwagę

Czy Warszawa pachnie dla Was chlebem z piekarni na rogu, a może francuskimi bagietkami? Trawą, drzewami, a może pieniędzmi? Na wasze zapachy Warszawy będziemy czekać z niecierpliwością pod adresem: zapachywarszawy@agora.pl.

Więcej o: