- Czy ktoś chciałby przygarnąć taki rower? - pyta pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej

Idealny na zakupy, przeprowadzki, podwózkę dzieci do przedszkola, jednym słowem doskonała alternatywa dla mieszczuchów, którzy nie chcą korzystać z samochodu.

Ogromna skrzynia transportowa, dopuszczalna masa 100 kg, specjalne ławeczki dla dzieci (4 lub 2 miejsca w zależności od modelu roweru), można też w rowerze zamontować własny fotelik.

fot. http://rowery.um.warszawa.pl/fot. http://rowery.um.warszawa.pl/ fot. http://rowery.um.warszawa.pl/ fot. http://rowery.um.warszawa.pl/

Do niedawna rowery transportowe były dostępne m.in. w praskiej Klubokawiarni 8 stóp. Niestety kawiarnia spłonęła kilka dni temu o czym pisaliśmy .

Drugi rower można było wypożyczyć w zamkniętej niedawno Klubokawiarni "Co nas kręci co nas podnieca". Stąd niezwykła oferta Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej, która dziś pojawiła się na Facebooku.

Spodobało ci się? Polub nas

- Szukamy miejsca, gdzie moglibyśmy wystawić rower cargo do wypożyczenia. Najchętniej na Pradze Północ albo na Ochocie, w miejscu, które jest dużo otwarte i chciałoby za darmo wypożyczać rower mieszkańcom (a my go oczywiście za darmo użyczamy) - pisze rowerowy pełnomocnik.

fot. .facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa/fot. .facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa/ fot. .facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa/ fot. .facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa/

Prowadzicie jakieś otwarte miejsce na Pradze Północ lub Ochocie? Ta oferta jest dla was, spieszcie się, rowery są tylko dwa.

Rowery cargo możecie też wypożyczyć za darmo w :

PaństwoMiasto (ul. Andersa 29)

Służewski Dom Kultury (ul. Jana Sebastiana Bacha 150

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL (ul. Paca 40)

Centrum Rekreacyjno-Sportowe  m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany (ul. Lindego 20)

Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Bemowo (ul. Obrońców Tobruku 40, Warszawa)

Białołęcki Ośrodek Kultury (ul. Vincenta Van Gogha 1, Warszawa)

Klubokawiarnia i Restauracja Kura Domowa (ul. Zwoleńska 81, Warszawa)

Więcej o: