"Warszawski sen" murowanym hitem lata? Autor bierze udział w konkursie "Młodzi o Warszawie"

W konkursie "Młodzi o Warszawie" udział wzięło kilkaset młodych warszawiaków. Wpłynęło pond 200 zgłoszeń, z których komisja wybrała 25 najlepszych pomysłów na scenariusz. Na podstawie trzech najlepszych powstały trzy krótkometrażowe filmy promujące stolicę. Jeden z nich to murowany hit tego lata

Spodobało ci się? Polub nas

Pierwszym wybranym do ścisłego finału jest film "Poświęć trochę czasu Warszawie" . Scenariusz napisały uczennice II klasy gimnazjum Kinga Witczak i Tosia Dobrowolska. Jest to poetycka historia z motywem przewodnim zegara, który przenosi główną bohaterkę (w którą wcieliła się znana z "Tańca z gwiazdami" tancerka Agnieszka Kaczorowska) w różne miejsca Warszawy. Etiudę wyreżyserowały 19-letnie siostry Nadia i Sara Szymańskie.

 

Drugim filmem jest "Spotkajmy się w Warszawie" . Opowiada romantyczną historię dwojga młodych ludzi. Film powstał na podstawie scenariusza studentki Wajda School, Aleksandry Kasprowicz, która go również wyreżyserowała. Główną rolę kobiecą gra znana m.in. z filmu "Galerianki" oraz serialu TVP "Na dobre i na złe" Anna Karczmarczyk, w pozostałych rolach Mateusz Łapka, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Bartłomiej Nowosielski, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi.

 

Trzecim filmem, który jak na razie prowadzi w zestawieniu jest film na podstawie pomysłu 14-letniego Teo Grynberga pt. "Warszawski sen" . Teo w swojej pracy konkursowej pokazał Warszawę oczami cudzoziemców. Scenariuszem i reżyserią filmu "Warszawski sen" zajęła się Maria Margiel znana m.in. z kampanii społecznej "Usiądź ze mną w ławce". Zdjęcia do filmu wykonał Hubert Napierała, absolwent łódzkiej filmówki. Ważną rolę w filmie odgrywa muzyka i kultowy utwór Czesława Niemena "Sen o Warszawie" w aranżacji Pako Sarr, senegalskiego muzyka i kompozytora występującego w teledysku wraz z zespołem. Na tle tej niezwykłej, ponadczasowej muzyki poznajemy portrety obcokrajowców oraz osób o nie tylko polskich korzeniach, mieszkających w Warszawie. Wśród nich widzimy m.in. Omeneę Mensah, prezenterkę telewizyjną oraz Miriam del Hoyo z Hiszpanii, która przyjechała na roczny Wolontariat Europejski w Fundacji Instytut Innowacji w ramach programu Erasmus Plus. Teledysk obejrzano już ponad 3 tys. razy i wygląda na to, że nowe życie tego nieśmiertelnego utworu może mu przynieść zwycięstwo w konkursie.

 

Autorzy pomysłu na scenariusz filmu, który w dniu 31 sierpnia o godzinie 00:00 będzie miał najwięcej odsłon na kanale You Tube, otrzymają kamery Go Pro

Więcej o: