Na Ochocie pojawił się nowy znak drogowy. Zdziwicie się, przed czym ostrzega kierowców

W okolicach ul. Filtrowej ustawiono znak drogowy. Mieszkańcy są zachwyceni.

Spokojna i zielona część Ochoty jest zamieszkiwana nie tylko przez ludzi.

Jak donoszą członkowie facebookowej grupy "Ochocianie" w okolicach ul. Mochnackiego i ul. Uniwersyteckiej mieszka np. sporo dzikich kotów. Z mapy zwierząt Warszawy , którą przygotowaliśmy w maju wynika, że na Ochocie mieszkają: pszczoły, dzikie kaczki, mewy: siwa oraz srebrzysta i jeże.

I to właśnie one doczekały się ochrony.

fot. facebook.com/groups/ochocianiefot. facebook.com/groups/ochocianie fot. facebook.com/groups/ochocianie fot. facebook.com/groups/ochocianie

Znak drogowy ma ostrzegać przed spacerującymi najczęściej po zmroku jeżami. I co ważne, znak od razu spodobał się mieszkańcom.

- Oficjalny znak i bardzo ważny na Ochocie w zeszłym roku sama znalazłam 5 rozjechanych jeży - pisze jednak z grupowiczek.

- Na skwerku pod Kwadratową mieszka sobie cała rodzina jeży, które tuptają po trawnikach tuz po zapadnięciu zmroku - dodaje inna.

Jeż na BiałołęceJeż na Białołęce Jeż na Białołęce, fot facebook.com/DzielnicaBialoleka Jeż na Białołęce, fot facebook.com/DzielnicaBialoleka

W dyskusji o znaku "uwaga jeże"pojawiły się też pytania. Czy podobne, ostrzegające przed innymi dzikimi zwierzętami znaki pojawią się na ulicach Warszawy? Przydałyby się np. "uwaga kuny", "uwaga wiewiórki" "uwaga koty".

Zanim takie znaki staną warto pamiętać, że po ulicach miasta poruszają się nie tylko ludzie, ale i dzikie zwierzęta, a jest ich w Warszawie naprawdę sporo.

Więcej o: