Dzień jogi w Warszawie - bezpłatne sesje, koncerty. Paulina Holtz: "Joga daje wyciszenie, które pomaga mi w życiu"

Polska dołącza do grona 200 krajów na świecie obchodzących dzień jogi. Z tej okazji 19 czerwca o godz. 10 w niedzielę na Polu Mokotowskim odbędą się uroczyste obchody. Przez cały dzień bezpłatne sesje jogi, koncert Natalii i Pauliny Przybysz i wiele innych atrakcji. Akcję wspiera Tomasz Stańko, Natalia Przybysz czy Edyta Herbuś.

Cała Polska, a w tym również Warszawa przyłączają się do obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi. Podczas pikniku na Polu Mokotowskim będzie można wziąć udział w wielu aktywnościach.

Spodobało ci się? Polub nas

Konkursy z nagrodami, malowanie henną, strefa zabaw dla dzieci, prowadzona przez animatorów dziecięcych oraz sesja jogi dla dzieci, strefa kulinarna z pyszną wegetariańską, wegańską i indyjską kuchnią, naturalne lody, tłoczone soki, aromatyczna kawa, słodkości oraz wiele innych kulinarnych atrakcji, najnowsze kolekcje ubrań, mat, akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków - wszystko to będzie czekać na miłośników jogi, ale i osób, które o jodze wiedzą niewiele, ale chętnie zgłębili by ten temat.

Dzień jogi w WarszawieDzień jogi w Warszawie Paulina Holtz/ materiały prasowe Paulina Holtz/ materiały prasowe

Na niedzielnym pikniku będzie można ponadto skorzystać z bezpłatnych porad medycznych w gabinecie mobilnym poradnika Zdrowie, warsztatów i konsultacji ekspertów magazynu Sens m.in. Anny Kerth, Katarzyny Drogi i Anny Kocwy - Karnaś.

Na spotkania z czytelnikami będą czekać m.in.: Katarzyna Błażejewska - autorka książek z cyklu "Koktajle dla zdrowia i urody", Monika Mrozowska - autorka książki "Słodkie i zdrowe", Maja Popielarska autorka książek "Maja w ogrodzie" i "12 miesięcy z Mają Popielarską.

Wydarzenie wspiera Ambasador Jogi Tomasz Stańko i Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz, Agnieszka Cegielska, Paulina Holtz, oraz Agnieszka Maciąg, które jogę ćwiczą od lat.

"Joga daje mi świadomość ciała, która staje się bazą do innych treningów oraz wyciszenie, które pomaga mi w życiu. Uczy mnie wytrwałości. Sprawia, że uważniej słucham sygnałów płynących z mojego ciała i daje narzędzia do samopomocy" - mówi Paulina Holtz aktorka telewizyjna i filmowa.

Dzień jogi w WarszawieDzień jogi w Warszawie materiały prasowe materiały prasowe

"Joga jest moim kosmicznym statkiem, który transportuje mnie w czasie wstecz na przekór grawitacji i moim wewnętrznym słabościom, wprost do źródła, do dzieciństwa do szczęścia. Potrzebuję wsiadać do tego statku codziennie, żeby mieć moc, zdrowie, dystans do życia i mocniejszy kontakt z samą sobą" - mówi Natalia Przybysz.

Przez cały dzień na Polu Mokotowskim odbywać się będą ponadto bezpłatne sesje jogi, w dedykowanej do tego przestrzeni. - Tu będziecie mogli spróbować wszystkich popularnych w Polsce stylów i metod jogi na poziomie początkującym - piszą organizatorzy.

Zwieńczeniem dnia jogi będzie koncert Natalii i Pauliny Przybysz (godz. 17:00) oraz koncerty muzyki indyjskiej.

Więcej o: