Uwaga! W ogrodzie romantycznym w Łazienkach rośnie barszcz Sosnowskiego

Mimo, że barszcz Sosnowskiego posadzono w Łazienkach czterdzieści lat temu, dopiero teraz podjęto decyzję o jego usunięciu. Wojna z kaukaskimi barszczami pod Belwederem potrwa nawet kilka lat!

Kiedy pracownicy Łazienek posadzili barszcz Sosnowskiego w ogrodzie romantycznym, nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Zachwyciły ich rozłożyste, zielone liście i kwiaty. Dopiero po czasie zorientowali się o toksycznych właściwościach rośliny.

Spodobało ci się? Polub nas

- Odkryliśmy go przypadkiem podczas zwykłego spaceru - mówi Izabela Sachajdakiewicz z serwisu barszcz.edu.pl - Przyglądamy mu się z uwagą od ponad 5 lat, kiedy to stanowisko w Łazienkach po raz pierwszy znalazło się w bazach i na mapach zamieszczanych w naszym serwisie.

barszcz.edu.plbarszcz.edu.pl barszcz.edu.pl barszcz.edu.pl

Jak przypomina serwis tvnwarszawa , roślina już kilka lat temu poparzyła jedną z pracownic ogrodu, jednak wtedy nie podjęto jeszcze decyzji o usunięciu barszczu z Łazienek. Oparzenie było bolesne, jej przedramiona spuchły i pokryły się bolącymi bąblami.

barszcz.edu.plbarszcz.edu.pl barszcz.edu.pl barszcz.edu.pl

Dopiero w tym roku podjęto decyzję, żeby pozbyć się raz na zawsze tej toksycznej rośliny z Łazienek. Aby to zrobić, pracownicy ogrodu muszą przejść specjalne szkolenie i rozpoznać, czy roślina nie będzie odrastać.

Problemem jest to, że na terenie ogrodu nie można używać środków chemicznych, roślinę trzeba po prostu wyrwać z korzeniami.

barszcz.edu.plbarszcz.edu.pl barszcz.edu.pl barszcz.edu.pl

Niestety, jak szacują specjaliści z serwisu barszcz.edu.pl , zajmujący się walką z tą toksyczną rośliną, ostateczne usunięcie barszczu może potrwać nawet kilka lat.

Uważajcie na spacerach w Łazienkach.

Więcej o: