Warszawska Masa Krytyczna planuje dziś swój przejazd. Zobacz, gdzie będą utrudnienia

Dzisiejszy przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej przejedzie dla Ratowniczej Grupy Rowerowej. Dziś ruszą spod kolumny Zygmunta i przejadą na południe Warszawy. Szykują się utrudnienia.

Każdy przejazd Masy Krytycznej jest zabezpieczany przez Ratowniczą Grupę Rowerową (RGR). To wolontariusze, którzy prócz zabezpieczenia medycznego przejazdu, promują wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy i pomocy medycznej.

facebook.com/RatowniczaGrupaRowerowafacebook.com/RatowniczaGrupaRowerowa facebook.com/RatowniczaGrupaRowerowa facebook.com/RatowniczaGrupaRowerowa

Nie zastępują profesjonalnych służb, pomagają im do czasu, aż te nie zjawią się w miejscu wypadku.

RGR działa już pięć lat, ich pomoc jest według rowerzystów niezastąpiona. Dzięki temu, że poruszają się na rowerach, mogą dojechać do tych miejsc gdzie, samochód nie może w szybki sposób się przemieścić.

Spodobało ci się? Polub nas

W szeregach Ratowniczej Grupy Rowerowej są: lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarze, a także ludzie z pasją, którzy szkolą się na ratowników medycznych. Łącznie to 20 osób.

Dzisiejszy przejazd rozpocznie się o godz. 18 i będzie poświęcony właśnie dla nich, a przewidziana trasa to: Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Bukowińska, Rolna, al. KEN, Herbsta, Pileckiego, Płaskowickiej, Rosoła, Ciszewskiego, Nowoursynowska, Wałbrzyska, al. Lotników, Modzelewskiego, Domaniewska, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska, Senatorska, Plac Zamkowy

Dystans ok. 30 km

Mapę przejazdu możecie zobaczyć tutaj

Więcej o: