Do piekarni Lubaszka nie wjedziesz na wózku. Sklep: "Stworzenie podjazdu nie było możliwe"

- To oburzające, żeby w tak nowoczesnej piekarni, w samym centrum miasta, nie było podjazdu dla niepełnosprawnych - mówi mieszkaniec Warszawy, który dwukrotnie był świadkiem tego, jak osoby na wózkach próbowały dostać się do sklepu. Piekarnia odpowiada: - Siedem lat temu, gdy remontowano sklep wraz z progiem, nie było możliwości stworzenia takiego podjazdu.

- Tu jest jakiś cyrk - pisze czytelnik metrowarszawa.pl. - Ludzie na wózkach nie mogą wjechać do piekarni bo jest próg gigant! - dodaje i przesyła nam zdjęcia ukazujące wyjątkowo wysoki próg na wejściu do piekarni sieci Galeria Wypieków Lubaszka przy Al. Solidarności, na skrzyżowaniu z Al. Jana Pawła II. Czytelnik jest przekonany, że próg powstał w chwili pojawienia się w lokalu piekarni. - Nie jest to próg sprzed kilkudziesięciu lat, bo piekarnia jest jest tutaj "od zawsze" - dodaje.

Spodobało ci się? Polub nas

Postanowiliśmy zapytać przedstawicieli firmy, dlaczego nie dostosowali wejścia do piekarni do potrzeb osób na wózkach. W odpowiedzi usłyszeliśmy:

- Jak najbardziej jesteśmy otwarci na osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózku, opiekunowie i opiekunki z dziećmi. Często pracownicy piekarni pomagają wjechać takim osobom do sklepu I tam, gdzie możemy, tworzymy podjazdy lub takie progi, które umożliwiają niepełnosprawnym wygodny wjazd do środka. Mamy na względzie potrzeby osób niepełnosprawnych przy otwieraniu nowych lokalizacji. Akurat w przypadku lokalu przy Solidarności, który jest wynajmowany od miasta te siedem lat temu nie było możliwości zrobić stosownego podjazdu. Jak tylko będzie taka możliwość, dostosujemy i ten próg do potrzeb osób na wózkach - tłumaczy przedstawicielka firmy. Podkreśliła, że więcej informacji udzielić nie może.

LubaszkaLubaszka metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

W wielu lokalach Galerii Wypieków nie znajdziemy jednak wygodnych podjazdów, ale właśnie progi - w niektórych przypadkach niższe, w innych wyższe. - Trudne jest dostosowanie poziomu sklepu do poziomu ulicy, nie zawsze jest możliwość stworzenia podjazdu - powiedziała przedstawicielka Galerii Wypieków.

LubaszkaLubaszka metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

Ta odpowiedź nie usatysfakcjonowała czytelnika metrowarszawa.pl, a tym bardziej przedstawicieli Fundacji Polska Bez Barier. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy więc miasto.

Więcej o: