Gdzie można grillować i palić ogniska w Warszawie? Podpowiadamy, jak uniknąć mandatu

Sprawdziliśmy, gdzie w Warszawie bez problemu można grillować. Legalnie rozpalić ognisko możemy m.in w dwóch lasach i wybranych miejscach nad Wisłą.

Grill w parku

Tak, ale pod warunkiem, że wcześniej dokładnie zapoznamy się z regulaminem parku w którym chcemy rozpalić grilla czy ognisko. W stolicy, powstało kilka zielonych miejsc, gdzie pojawiły się grille plenerowe. Na Białołęce jest to "Park Magiczna " i "Park Picassa ". Z piknikowym kocem bez obaw możemy się pojawić również w Parku Bródnowskim i Parku Praskim (Praga Północ), Parku Górczewska na Woli , w Parku Skaryszewskim (Praga Południe).

- Należy jednak pamiętać, że osobą odpowiedzialną za uprzątniecie śmieci, jest ten, kto rozpala grilla. To na niej spoczywa obowiązek doprowadzenia terenu do stanu poprzedniego - wyjaśnia Jolanta Borysewicz, z referatu straży miejskiej m. st. Warszawy.

Za niezastosowanie się do tego obowiązku możemy otrzymać mandat do 500 złotych. Podobnie jak za grillowanie w niedozwolonym miejscu.

Spodobało ci się? Polub nas

Grill na plaży

Zamarzył się Wam grill nad Wisłą? Ogólnodostępne grille znajdziemy przy Moście Poniatowskiego , Plaży Saskiej i plaży przy ZOO .

Grill w lesie

Ze względu na polanę ogniskową Las Kabacki jest najpopularniejszym miejscem do grillowania. Miejsca do smażenia kiełbasek znajdziemy również w Lesie Młocińskim. W pozostałych stołecznych lasach nie można grillować.

ZAKAZ GRILLOWANIA OBOWIĄZUJE

w Łazienkach Królewskich , Parku Sowińskiego , w Parku Ujazdowskim , w Ogrodzie Saskim, Moczydle oraz Lesie Bemowskim .

Grill na balkonie?

Co ciekawe przepisy nie zakazują też grillowania na balkonie chyba, że zakaz taki wprowadzi np. spółdzielnia mieszkaniowa. - W tym przypadku zasady korzystania z terenu określa jego zarządca, który może określić również te dotyczące grillowania - wskazać miejsce lokalizacji legalnego grilla, ale może również wprowadzić zakaz jego używania - tłumaczy straż miejska.

Jolanta Borysewicz

Referat Prasowy Straży Miejskiej m. st. WarszJolanta BorysewiczReferat Prasowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy

Więcej o: