Grill w parku
Tak, ale pod warunkiem, że wcześniej dokładnie zapoznamy się z regulaminem parku w którym chcemy rozpalić grilla czy ognisko. W stolicy, powstało kilka zielonych miejsc, gdzie pojawiły się grille plenerowe. Na Białołęce jest to "Park Magiczna " i "Park Picassa ". Z piknikowym kocem bez obaw możemy się pojawić również w Parku Bródnowskim i Parku Praskim (Praga Północ), Parku Górczewska na Woli , w Parku Skaryszewskim (Praga Południe).
- Należy jednak pamiętać, że osobą odpowiedzialną za uprzątniecie śmieci, jest ten, kto rozpala grilla. To na niej spoczywa obowiązek doprowadzenia terenu do stanu poprzedniego - wyjaśnia Jolanta Borysewicz, z referatu straży miejskiej m. st. Warszawy.
Za niezastosowanie się do tego obowiązku możemy otrzymać mandat do 500 złotych. Podobnie jak za grillowanie w niedozwolonym miejscu.
Spodobało ci się? Polub nas
Grill na plaży
Zamarzył się Wam grill nad Wisłą? Ogólnodostępne grille znajdziemy przy Moście Poniatowskiego , Plaży Saskiej i plaży przy ZOO .
Grill w lesie
Ze względu na polanę ogniskową Las Kabacki jest najpopularniejszym miejscem do grillowania. Miejsca do smażenia kiełbasek znajdziemy również w Lesie Młocińskim. W pozostałych stołecznych lasach nie można grillować.
ZAKAZ GRILLOWANIA OBOWIĄZUJE
w Łazienkach Królewskich , Parku Sowińskiego , w Parku Ujazdowskim , w Ogrodzie Saskim, Moczydle oraz Lesie Bemowskim .
Grill na balkonie?
Co ciekawe przepisy nie zakazują też grillowania na balkonie chyba, że zakaz taki wprowadzi np. spółdzielnia mieszkaniowa. - W tym przypadku zasady korzystania z terenu określa jego zarządca, który może określić również te dotyczące grillowania - wskazać miejsce lokalizacji legalnego grilla, ale może również wprowadzić zakaz jego używania - tłumaczy straż miejska.
Jolanta Borysewicz
Referat Prasowy Straży Miejskiej m. st. WarszJolanta BorysewiczReferat Prasowy Straży Miejskiej m. st. Warszawy