Na Pradze powstanie Zoo Market. "Design z lat 50., 60., 70., retro ubrania, stare płyty, pyszne jedzenie"

Już 4 czerwca powstanie w Warszawie kolejny letni bazar. Będzie można tam znaleźć design z lat 50., 60., 70., retro ubrania i dodatki, stare książki i płyty, zjeść coś pysznego, posłuchać muzyki. I poczuć klimat miasta. Bazar czynny będzie co weekend, w sobotę i w niedzielę, w godzinach 11-17.

Spodobało ci się? Polub nas

ZOO market mieścić się będzie na działce przy al. Solidarności 55, tuż vis a vis wybiegu miśków Zoo, obok praskiej katedry, tuż przy stacji metra Dworzec Wileński.

Zoo MarketZoo Market maps.google.pl maps.google.pl

Pomysłodawcą marketu jest m.in. Marcin Brzózka - twórca legendarnego klubu Saturator na Pradze, kawiarni Szara Cegła na Saskiej Kępie, także współtwórca designerskiego kolektywu recyklingowego No Muda i jedzeniowego Le Targu. Obecnie prowadzi sklepik z retro designem Norm Core. Wspiera go Witek Grzybowski, który prowadzi na Pradze kluby Hydrozagadka i Chmury oraz nowego klubu nad Wisłą - Rejs. Oraz Agnieszka Kowalska - dziennikarka, która przez 15 lat pracowała w "Gazecie Wyborczej" i "Gazecie Co Jest Grane", współautorka alternatywnego przewodnika "Zrób to w Warszawie!". Obecnie prowadzi sklepik z retro designem LovKov.

- Robimy dla Was nasz wymarzony bazar. Pchli targ to mało precyzyjne określenie. Vintage bazar, flea market - słowem Mauerpark. Tam kierujemy swoje pierwsze kroki w Berlinie, bo uwielbiamy takie bazary, na których możemy znaleźć design z lat 50., 60., 70., retro ubrania i dodatki, stare książki i płyty, gdzie zjemy coś pysznego, posłuchamy muzyki. I poczujemy klimat miasta. U nas tak będzie - piszą organizatorzy.

Pomysłodawcy marketu inspirowali się takimi miejscami na świecie, jak choćby market Hornstulls Marknad w Sztokholmie, gdzie można kupić praktycznie wszystko, a przy okazji smacznie zjeść.

Market miłośnicy Pragi organizują dla warszawiaków, ale i dla turystów. - Market ma świetną lokalizację. Chcemy przyciągnąć mieszkańców Warszawy, ale i turystów. Będą u nas najlepsi sprzedawcy vintage szkła, porcelany, tkanin, ubrań, zabawek, antykwariaty z książkami i winylami, wytwórcy ciekawego nowego designu, żarcie na kółkach. U nas znajdziecie prawdziwe perełki - do ubrania, wyposażenia mieszkania, na prezent czy pamiątkę z Warszawy - informują organizatorzy.

Sklep Norm Core czy LovKov będą na markecie na stałe z całym asortymentem. Oprócz tego - twórcy Targu Spożywczego Poziom -1, Targu Saska Kępa, Targu na Placu Zabaw, Targu dla Sadyby czy Up Targu. Chętni do udziału w wydarzeniu wystawcy wciąż mogą się zgłaszać do organizatorów.

Market otworzy się dla warszawiaków już w weekend 4-5 czerwca. Bazar czynny będzie co weekend, w sob i w niedzielę między 11 a 17. Na bazar wstęp wolny.

Więcej o: