W Pałacu Kultury ruszył wirtualny wehikuł czasu. Przeniesiesz się tam nawet 1000 lat wstecz

Dzięki specjalnym goglom 3D, kontrolerom reagującym na każdy gest użytkownika, będzie można rozejrzeć się wokoło, podnosić wirtualne przedmioty, strzelać z łuku, latać nad Powiślem...

"Horyzont Historii" to aplikacja "przenosząca" w czasie i stworzona specjalnie dla Pałacu Kultury przez firmę Immersion.

Jak zapewniają twórcy, dzięki okularom trójwymiarowym HTC VIVE, apka zapewnia niespotykany dotychczas poziom realizmu. Widząc drewniany gród z XI w., początki miasta z XIV w., rozwój stolicy w XVI w. oraz wojenne ruiny z 1944 roku będziemy czuli, że są one dostępne na wyciągnięcie - dosłownie - ręki.

 

Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z aplikacji, zostanie wyposażony na czas wirtualnej podróży w przeszłość w trójwymiarowe gogle HTC VIVE oraz dwa specjalne kontrolery do rąk.

Przed oczami użytkownika w czasie rzeczywistym, ukaże się trójwymiarowy obraz historycznej Warszawy, widziany z poziomu wirtualnego Tarasu Widokowego Pałacu Kultury.

Poziom realizmu potęguje fakt, że aplikacja reaguje na nasze ruchy i działania, a więc możemy rozglądać się dookoła kręcąc głową, poruszać się po "tarasie" naprawdę chodząc, oraz podnosić przedmioty sięgając po nie.

Spodobało ci się? Polub nas

Do wyboru mamy jedna z czterech historycznych epok, z przypisaną do niej panoramą stolicy, z najciekawszymi budynkami i obiektami z tej epoki. Mamy więc do wyboru m.in. realistyczny średniowieczny trakt, ruiny miasta, a nawet odgłosy, które towarzyszyły naszym przodkom.

Prócz oglądania, są też przygotowane zadania. Można strzelać z łuku, fechtować polską szablą, czy przymierzyć się do oddania serii z powstańczego karabinu.

Uwaga! Dodatkowe emocje czekają na osoby z lękiem wysokości. Aplikacja jest tak realistyczna, że naprawdę można bać się podejść do wirtualnej "krawędzi", a patrzenie w dół może przyprawić o szybsze bicie serca.

Podczas Nocy Muzeów 14/15 maja będzie można korzystać z aplikacji za darmo. Później dostępna będzie w ofercie turystycznej Pałacu Kultury i Nauki na XXX piętrze oraz w Sali Marmurowej.

Więcej o: