Pierwszy taki film w technologii 360 stopni z najlepszych warszawskich muzeów! Poczuj się, jakbyś tam był [WIDEO]

Technologia 360 stopni pozwala na zwiedzanie rozmaitych przestrzeni, jak muzea czy biurowce bez wychodzenia z domu. Przy jej pomocy wraz z ekipą filmową Standam.dm postanowiliśmy pokazać wam wnętrza trzech najbardziej spektakularnych naszym zdaniem warszawskich muzeów. Włączcie wideo i poczujcie się jak w Muzeum Powstania Warszawskiego, fenomenalnym wizualnie Muzeum POLIN oraz pełnym atrakcji Centrum Nauki Kopernik.

Spodobało ci się? Polub nas

Wideo z muzeów zostało nakręcone w technologii 360 stopni. Wystarczy przesuwać kursorem myszki po ekranie komputera lub poruszać smarfonem, by zobaczyć pełen obraz z wnętrza muzeów. Pamiętajcie - żeby odtworzyć film na smarfonie, należy ściągnąć aplikację YouTube. Film należy również oglądać na rozdzielczości HD.

 

Na filmie możecie zobaczyć najciekawsze przestrzenie i obiekty każdego z centrum kultury - m.in. rekonstrukcję drewnianego sklepienia synagogi z Gwoźdźca na Ukrainie - jeden z najbardziej imponujących elementów wystawy stałej w Muzeum POLIN, interaktywną makietę Krakowa i Kazimierza, przybliżającą funkcjonowanie żydowskiej gminy (Muzeum POLIN), salę z repliką 1:1 samolotu Liberator (Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz oba piętra ogromnego i pełnego atrakcji Centrum Nauki Kopernik.

Film 3D stworzyliśmy we współpracy z firmą Standam.dm , której dyrektorem technologicznym jest Szymon Darowski. Szymon sam zaprojektował tzw. hardware, czyli urządzenie niezbędne do nakręcenia takiego filmu. - Opracowany został, a następnie wydrukowany na drukarce 3D, specjalny statyw podtrzymujący nawet do 24 kamer, które w jednym momencie filmują rzeczywistość. Jako jedna z pierwszych firm na rynku europejskim wprowadziliśmy do swoich produkcji w pełni stereoskopowy obraz (3d) - tłumaczy.

Jak mówi, możliwe jest także wyprodukowanie filmu 360 stopni z uprzednio stworzonego trójwymiarowego modelu. - Pozwala to nie tylko na stworzenie wirtualnego świata, ale także na oglądanie go i poruszanie się w nim. Wchodząc do wirtualnej rzeczywistości nie musisz już być biernym widzem, ale dostajesz możliwość uczestnictwa w wydarzeniach, rozglądania się dookoła siebie a nawet kreowania akcji - dodaje Szymon.

Zobaczcie muzea sfilmowane w tej nowoczesnej technice przed Nocą Muzeów!

Muzyka wykorzystana przy części Muzuem Polin należy do Vocal Varshe.

Więcej o: