Świstuny, lisy, wydry. Jakie zwierzęta żyją w Warszawie? Zdziwisz się [MAPA ZWIERZĄT]

Hipopotamy, rekin, łosie, pingwiny, wilki i lisy. No i dziki. Natomiast wśród skrzydlatych mieszkańców Warszawy są sokoły, słowiki, pawie i orzeł biały. Na mapie stolicy zaznaczyliśmy zwierzaki, które mieszkają w konkretnych dzielnicach.

W Warszawie mieszka kilka tysięcy gatunków zwierząt. W centrum można spotkać sarny (m.in. przy Moście Łazienkowskim) oraz wydry (nad Wisłą). Natomiast na obrzeżach, czyli w stołecznych lasach żyją, lisy i dziki (Targówek, Praga Południe, Bielany, Białołęka, Bemowo, Ursynów, Rembertów, Wawer, Wola, Wesoła) oraz zające (Bielany, Bemowo, Białołęka, Rembertów, Wawer, Wesoła). We wszystkich warszawskich lasach występują wiewiórki i jeże .

projekt: Arkadiusz Gadaliński koncepcja: Natalia Bet

Natomiast najwięcej fascynujących zwierząt, wręcz na wyciągnięcie ręki, mamy na Pradze Północ . W ogrodzie zoologicznym mieszka nie tylko słynny Żyrafe k, ale i np. pingwiny , foki , hipopotamy , rekin , nosorożce , surykatki , goryle , papugi i zebra .

Psy na Okęciu, koty na Mokotowie

Największe szanse na zobaczenie na własne oczy nutrii mamy na Bielanach . Sansa ( czytaj: Chomik gigant? Nie! To nutria. Mieszka na Bielanach, śpi w łóżku i jeździ metrem ) ma dwa lata i mieszka z Karoliną Kamińską, która jest jedyną w Warszawie, jak nie w całym kraju właścicielką nie hodowanego na futerko gryzonia. Z kolei w kawalerce na Grochowie mieszka ... kura .

Najwięcej psów (niestety bezdomnych) bez wątpienia żyje we Włochach - w Schronisku Na Paluchu , a najwięcej kotów wolnożyjących spotkamy na Mokotowie .

Słowiki i pawie

Ptasia fauna jest również bogata. Wyjątkowo pięknymi mieszkańcami Śródmieścia są pawie . Wędrują swobodnie po ogrodzie Łazienek Królewskich, sypiają na drzewach, a zimą chętnie przechadzają się w pobliżu budynków. Śpiewają zaś słowiki . Wśród skrzydlatych mieszkańców centrum Warszawy są też sokoły , które zagnieździły się na 45. piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki .

Spodobało ci się? Polub nas

Natomiast w Wilanowie mieszka aż siedem gatunków dzięciołów. Na Woli natomiast spotkamy świstuny , wyjątkowo piękne kaczuszki z krótkimi dziobami i okrągłymi główkami . Z kolei na Żoliborzu możemy dostrzec płaskonosy , jedne z najefektowniej ubarwionych kaczek . Nad Wisłą gniazdują bieliki i bociany czarne . A nad głowami mieszkańców Mokotowa latają dwa gatunki mew: śmieszka i czarnogłowa, a na Ochocie - mewa : siwa oraz srebrzysta.

* W przygotowaniu mapy korzystaliśmy z pomocy Lasów Miejskich - Warszawa .

Więcej o: