Neon "Kocham Warszawę" wrócił na Warsaw Spire i zostanie tam już na stałe [WIDEO]

Wysoki na 10 metrów i długi na 25 metrów napis budził emocje, jedni go dosłownie pokochali, inni uważali za infantylny, ale nikt nie pozostawał wobec niego obojętnym. Neon już świecie, wygląda inaczej, a uroczyste otwarcie Warsaw Spire już 14 maja w Noc Muzeów.

Neon na Warsaw Spire świecił i cieszył przez kilka miesięcy. Powstał z inicjatywy Fundacji Sztuka w Mieście.

Zobacz wideo

Kiedy zniknął, część warszawiaków zaczęła za nim tęsknić. Znajoma z Woli opowiadała mi, że tak wpisał się w okolicę, że bez niego zrobiło smutno. Inni twierdzą nawet, że stał się symbolem tej części miasta. I choć od samego początku było wiadomo, że neon będzie świecił tylko tymczasowo, bo trzeba będzie położyć szklaną elewację, część mieszkańców bardzo chciała, żeby wrócił. Prośby zostały wysłuchane.

Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

- Tak jak obiecaliśmy, hasło "Kocham Warszawę" na budynku wieżowym Warsaw Spire powraca, tylko w nowej odsłonie. Poza tym szykujemy coś specjalnego na otwarcie Warsaw Spire - mówi nam przedstawiciel Ghelamco.

- Co szykujecie? - dopytujemy.

- To niespodzianka. Bądźcie czujni - kończy nasz rozmówca.

Spodobało ci się? Polub nas

Przypominamy : Neon "Kocham Warszawę" był zamontowany na konstrukcji budynku w grudniu 2014 roku. Zdemontowano go w lipcu 2015 wraz z pojawieniem się elewacji musiał zostać zdemontowany.

- Mamy nadzieję, ze nowa forma zostanie równie ciepło przyjęta przez mieszkańców miasta. "Kocham Warszawę" zostanie na placu Europejskim na stałe - zapewnia przedstawiciel Ghelamco.

Więcej o: