18 najlepszych miejsc na shota wódki w Warszawie

Wódczana mapa Warszawy pokazuje, gdzie najlepiej i najtaniej wybrać się na przysłowiowego shota wódki. Miejsca zostały wybrane na podstawie recenzji użytkowników serwisu Zomato.pl.

Zomato.pl

(kliknij na grafikę, żeby powiększyć)

Według badań, statystycznych Polak spożywa rocznie 10,5 litra czystego alkoholu . To w przeliczeniu - jedna butelka wódki na tydzień .

Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia, te wartości będą jeszcze rosły.

Co pijemy najczęściej?

Spodobało ci się? Polub nas

Przede wszystkim piwo, bo jasne pełne pije aż 54 proc. badanych .

Wódka jest na drugim miejscu - 39 proc. z nas pija przysłowiową wódeczkę.

A polską wódkę cenią nie tylko Polacy, rocznie ponad 60 mln litrów polskiej wódki trafia na stoły zagranicznych konsumentów.

Nikogo już nie dziwi Sobieski w Indiach, czy Wyborowa i Belvedere w Chinach. W Japonii kochają muzykę Chopina i wódkę o tej samej nazwie. W Kambodży i w Wietnamie wolą Żubrówkę, Absolwenta wybierają w Libanie i w Afryce.

Ceny i oceny na prezentowanej wódczanej mapie stolicy pochodzą w serwisu Zomato, na którym miesięcznie średnio 62 000 osób szuka miejsca na drinka. Bo jak ogólnie wiadomo, nie sam alkohol, ale również miejsce i dobra atmosfera mają znaczenie. Z zestawienia wynika, że lubimy pić wódkę m.in: W Przekąskach u Romana, w Meta Seta Galareta, w Planie B, Aferze, Gemba, w Barze Wieczornym itd.

A wy gdzie lubicie najbardziej?

Więcej o: