Tak będzie wyglądać kawiarnia rodem z "Przyjaciół". "Chcę, żeby goście czuli się jak w mieszkaniu Moniki". Otwarcie w sobotę

Przy ulicy Zgoda 13 już w sobotę otworzy się - uwaga - pierwsza kawiarnia rodem z serialu "Przyjaciele" - How u doin cafe. - Chciałabym, żeby goście poczuli się w kawiarni jak w mieszkaniu Moniki - mówi pomysłodawczyni lokalu. A już w maju otwarcie drugiej kawiarni - Warsaw Perk na Muranowie. Czy kawiarnie będą dla siebie konkurencją?

- Lokal miał się otworzyć rok temu, pod tym samym szyldem, niestety inwestor się wycofał i musiałam poszukać nowego. Na szczęście udało mi się zarazić pomysłem nowe osoby i już w sobotę otwieram How u doin cafe - mówi Sylwia Kobylarz, pomysłodawczyni.

Spodobało ci się? Polub nas

Informacja o kawiarni zaskoczyła nas o tyle, że raptem kilka miesięcy wcześniej dowiedzieliśmy się o rychłym otwarciu kawiarni Warsaw Perk na warszawskim Muranowie - lokalu również inspirowanym serialem "Przyjaciele". - Nad konceptem pracuję już od lipca 2015 roku, więc gdy usłyszałam, że ktoś planuje otwarcie lokalu na bazie Central Perk, byłam zaskoczona. Tym bardziej, że jego twórcy nie mieli jeszcze ani lokalu, ani wyklarowanego pomysłu - mówi Sylwia.

Kawiarnia how u doin cafeKawiarnia how u doin cafe materiały prasowe materiały prasowe

Sylwia nie martwi się jednak, że kawiarnie będą zbyt do siebie podobne. - Nie będziemy kolejnym Central Perkiem. Moja kawiarnia inspirowana jest całym serialem "Przyjaciele". Chciałabym, żeby lokal był kojarzony z mieszkaniem Moniki, gdzie każdy może wejść, gdzie panuje przytulna atmosfera, gdzie toczy się życie - mówi Sylwia. - To mieszkanie to dla mnie synonim przytulności, nastrojowości, ciepła. Właśnie tę atmosferę chciałabym odtworzyć w mojej kawiarni - dodaje.

Bar kolorystycznie będzie przypominał kuchnię Moniki. - Tam będziemy tworzyć, tak jak Monika, najlepsze ciasta, przygotowywać najlepszą kawę, przyrządzać najlepsze kanapki - mówi Sylwia.

Sylwia Kobylarz pracuje w gastronomii od 10 lat. - Gastronomia to całe moje życie. Nie wyobrażam sobie zmienić branży. Kocham piec, bardzo ważna jest dla mnie jakość, również kawy. Marzyłam o tym, żeby mieć kawiarnię z cukiernią. Moim zdaniem nie ma w Warszawie tak naprawdę miejsca, gdzie można dostać zarówno dobrą kawę, jak i świetne ciasto - mówi.

How u doin cafeHow u doin cafe materiały prasowe materiały prasowe

Sylwia to wielka fanka nie tylko dobrych ciast, ale i serialu "Przyjaciele". - Pierwszy odcinek obejrzałam w wieku 13 lat. To serial, który towarzyszy mi w jakiś sposób przez całe życie. Bardzo wierzę w ideę, jaką niesie. Za moim barem też staną moi przyjaciele, miejsce tworzą ludzie mi bliscy - dodaje.

Specjalnością kawiarni, jak mówi Sylwia, będzie carmelove latte z domowym karmelem - specjalność Janice, jednej z bohaterek "Przyjaciół", ponadto lemoniady bez chemii, chemexy i zdrowe koktajle, a także muffiny i różnego rodzaju ciasta.

Otwarcie How u doin cafe już w sobotę 16 kwietnia o 11:00.

Więcej o: