"Pokoloruj Warszawę". Skarpa Warszawska wydaje antystresową kolorowankę z Warszawą w tle

Nowa antystresowa kolorowanka dla dorosłych tym razem prowadzi na piękne warszawskie ulice. Obiektów i ulic do pokolorowania jest kilkadziesiąt! 72 strony wypełnione kolorowankami z Warszawą w tle kupicie za 7, 43 zł.

W Polsce pojawiła ostatnio moda na kolorowanki antystresowe dla dorosłych. Niektórzy naprawdę oszaleli na ich punkcie. Kolorowanek na rynku jest bardzo dużo - mają różnorodną tematykę. Dostępne na rynku serie to rysunki często bardzo złożone i wyszukane. Wśród nich jest ta poświęcona Warszawie - "Antystres dzielnicowy".

- Czeka nas rysunkowy spacer po dzielnicach stolicy, którą sami możemy pokolorować! Znane budynki, widoczki, zabytki... I wszystko w zasięgu naszych... kredek - czytamy w opisie kolorowanki . Autorką kolorowanki jest Karolina Kopiec.

Spodobało ci się? Polub nas

Do pokolorowania jest bardzo wiele znanych i ciekawych obiektów. M.in. w Śródmieściu: Pałac Kultury i Nauki, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich, syrenka warszawska na Rynku Starego Miasta, pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich, pomnik księcia Józefa Poniatowskiego przy Krakowskim Przedmieściu, Most Świętokrzyski czy Teatr Wielki.

W dzielnicy Bielany - latarnie gazowe przy ulicy Płatniczej, na Żoliborzu - "Alinka" z parku Stefana Żeromskiego i Cytaela, na Woli - Muzeum Powstania Warszawskiego i plac Grzybowski, na Ochocie - budynki filtrów warszawskich, na Mokotowie - Zamek Ujazdowski w parku Agrykola, pałac Szustra, ulica Puławska z domem Wedla.

Na Ursynowie -  blokowisko, na Wilanowie - Pałac Królewski, na Pradze Północ - katedra św. Michała i Floriana, cerkiew katedralna św. Marii Magdaleny, ZOO, Warszawska Wytwórnia Wódek "Koneser" oraz ulica Ząbkowska z podwórkiem z Maryjką.

Na Targówku: Teatr Rampa, na Pradze Południe Stadion Narodowy, Pomnik Agnieszki Osieckiej przy ulicy Francuskiej, "Gruba Kaśka" na Wiśle, Fabryka E. Wedel.

Jak działa kolorowanka antystresowa? Jak piszą eksperci, bezwiedne szkicowanie ułatwia uporządkowywanie myśli, ale też zajmuje ręce. Jest to przydatne w przypadku osób na diecie lub rzucających palenie. Kolorowanki zdaniem psychologów mają bardzo dobry wpływ na psychikę i nastrój człowieka. Pomagają łagodzić stres, wyciszają, ułatwiają koncentrację, zwiększają kreatywność i wiarę we własne siły. Istnieje nawet teoria, że kolorowanki mają działanie antydepresyjne. Z kolei amerykański psychiatra, Stuart Brown, już w 1966 roku stwierdził, że to co ma istotny wpływ na zdrowie psychiczne to powrót do zabaw z dzieciństwa.

Więcej o: