Radny chce kina na Ząbkowskiej. "Filmy mogłyby być wyświetlane w weekendy"

- Na jednej ze ścian kamienicy przy ul. Ząbkowskiej jeden z praskich radnych zaproponował wyświetlanie filmów. Pomysł spodobał się mieszkańcom, teraz trafi do zarządu dzielnicy - donosi Przegląd Praski.

Radnym, który na jednej ze ścian warszawskich kamienic chciałby puszczać filmy, jest Kamil Cierpieńko. Dokładnie chodzi o budynek przy ul. Targowej 62 (ściana od strony Ząbkowskiej). Filmy jego zdaniem mogłyby być wyświetlane podczas w weekendy czy w święta, czyli wtedy, gdy ulica jest wyłączona z ruchu.

Spodobało ci się? Polub nas

Cierpieńko złożył już w tej sprawie pismo do Zarządu Dzielnicy Praga-Północ. Skąd chce wziąć pieniądze na ten "projekt"? Potrzebne środki chce zdobyć ze źródeł prywatnych, w zamian zaś, umożliwić sponsorom wyświetlanie krótkich treści na elewacji kamienicy. Tak jak w kinie. Jego zdaniem zyskają wszyscy - i mieszkańcy, i lokalni przedsiębiorcy, a w końcu i dzielnica.

DO ustalenia jest jeszcze repertuar kina. Radny proponuje filmy przedwojenne i powojenne. Jego zdaniem czarno-biały obraz będzie się dobrze komponował ze starymi kamienicami

Więcej o: