O pogodzie w Warszawie wie wszystko. Krzysiek: "Moje prognozy zazwyczaj się sprawdzają"

Prognozy pogody prawie zawsze się... nie sprawdzają. Dlatego Krzysiek, student geografii na Uniwersytecie Warszawskim postanowił stworzyć takie, które sprawdzać się będą. Bardzo szczegółowe opisy tego, jakie będą nadchodzące dni znajdziemy na jego fan page'u: "Pogoda w stolicy, jak i okolicy".

Prognozy powstają na podstawie różnych prognostycznych modeli numerycznych (takich jak GFS, UM, WRF i inne) oraz bieżących obserwacji pogody - mówi Krzysiek. - Czy się sprawdzają? Wydaje mi się, że zazwyczaj tak, pewne zaufanie udało mi się już zdobyć - przekonuje.

Spodobało ci się? Polub nas

Do stworzenia fan page'a "Pogoda w stolicy, jak i okolicy" Krzyśka namówili znajomi. - Wrzucałem często prognozy na swój prywatny profil. Znajomi namówili mnie, żebym założył fan page poświęcony pogodzie, która będzie funkcjonować niezależnie. Postanowiłem to zrobić. Fan page działa od września 2015 roku - mówi Krzysiek.

Prognozy pogody umieszczane na stronie przez Krzyśka są naprawdę bardzo szczegółowe. Pojawiają się nie tylko opisy, ale również zdjęcia satelitarne oraz grafiki przedstawiające to, jak poruszają się się fronty atmosferyczne. To sprawia, że nabieramy przekonania, że pogoda będzie taka, jak pisze Krzysiek.

"Warszawa znalazła się dziś niestety w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, który dotarł szybciej niż to jeszcze wczoraj było przewidywane. W związku z tym w ciągu dnia mogą występować słabe i umiarkowane opady deszczu o charakterze przelotnym. Będzie też chłodniej - maksymalnie do +12/13?. Niestety, podobnie zapowiada się weekend - sporo chmur, przelotne opady i temperatura w zakresie +9/+12?... "

Krzysiek nie publikuje prognoz dopóki nie nabierze przekonania, że są rzetelne. Jak mówi, pogodą interesuje się od wielu lat i to właśnie w zagadnieniach związanych z atmosferą chciałby poświęcić całą swoją uwagę. Życzymy powodzenia!

Więcej o: