Warszawa jednym z najbardziej gościnnych miast w Europie. Na szarym końcu Wielka Brytania i Grecja

Jak wynika z najnowszych badań międzynarodowego portalu rezerwacyjnego Hotel.info, Polska awansowała do pierwszej piątki europejskich krajów z najprzyjaźniejszą obsługą hotelową. Wśród najbardziej gościnnych miast Polski turyści ogłosili z kolei Warszawę.

W badaniu serwisu Hotel.info uwzględniono oceny goście hotelowych, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem serwisu hotel.info, i ocenili obiekt w skali od 0 do 10. Poza jakością pokojów i stosunkiem jakości do ceny, ocenie podlegały także uprzejmość i kompetencje personelu hotelowego.

Spodobało ci się? Polub nas

Najprzyjaźniejszym krajem w rankingu okazała się Słowacja. która w zestawieniu otrzymała 8,76 punktu na 10 możliwych. Zwycięzcę wyłoniono na podstawie ponad dwóch milionów ocen klientów serwisu. Zaraz za Słowacją znalazła się Serbia (8,74), Bułgaria (8,7), Szwajcaria (8,68) i właśnie Polska (8,67).

GościnnośćGościnność Hotel.info Hotel.info

Warszawę użytkownicy serwisu ocenili na 8, 87 punktu. W ubiegłym roku na podium wśród polskich miast znalazła się Łódź (w tym roku dopiero na trzeciej pozycji). Tak jak w minionym roku drugie miejsce w krajowym rankingu zajął Kraków (8,69). Na czwartym miejscu znalazł się Wrocław, na ostatnim wśród polskich miast znalazł się natomiast Poznań.

W ubiegłym roku na podium znaleźli się Finowie, Niemcy i Austriacy, którzy w tegorocznym rankingu zajęli 6. miejsce. Niemcy zajęli miejsce 7., Finowie dopiero 12. Najniższe noty otrzymały Szwecja, Grecja i Norwegia, które zajęły też ostatnie miejsca zestawienia. Na szarym końcu znalazły się również Wielka Brytania i Dania.

Więcej o: