BBC nakręci serial na podstawie "Lalki" Bolesława Prusa. Akcja rozegra się we współczesnej Warszawie

Zdjęcia ruszą niebawem, za produkcję odpowiadają producenci popularnego serialu "Downtown Abbey". Angielski serial będzie nosił tytuł "The Doll".

Informacje o planach angielskiego giganta zelektryzowały nie tylko fanów literatury. Jak podaje serwis lubimyczytac.pl angielscy producenci po sukcesie serialu "Downtown Abbey"wzięli na warsztat powieść polskiego pisarza. Akcję, podobnie jak w serialu "Sherlock" postanowili przenieść do XXI wieku.

 

Nie znamy jeszcze szczegółów, jedynie zarys scenariusza:

Wokulski, w którego wcielić się ma charyzmatyczny Benedict Cumberbatch, to mieszkający na Pradze "słoik". Mimo, że jego internetowy sklep zajmujący się pośrednictwem sprzedaży używanej odzieży odnosi sukcesy, Wokulski ma jeden cel i marzenie - chce zająć się ulepszaniem grafenu.

Izabela Łęcka, w tej roli wystąpi śliczna Emma Watson, to rdzenna warszawianka, mieszka w Miasteczku Wilanów. Niestety jej rodzina wpada w finansowe kłopoty spowodowane kredytem we frankach.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak przypomina serwis lubimyczytac.pl - powieść Bolesława Prusa przetłumaczono na ponad 20 języków m.in. bułgarski, holenderski, niemiecki, włoski i rosyjski. Serial ma powstać w oparciu o tłumaczenie na angielski Davida Welsha.

Serial będzie nosił tytuł "The Doll".

*Pamiętajcie, dziś 1 kwietnia.

Więcej o: