Wielkie święto małych czytelników - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci potrwa w Warszawie aż tydzień

- Właśnie z rzeczywistości rodzi się najdziwniejsza baśń w świecie - powiedział pisarz Hans Christian Andersen, w którego urodziny, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym roku święto przedłuży się aż do 10 kwietnia, oferując najmłodszym czytelnikom bajkowe wydarzenia: spotkania z autorami literatury dziecięcej, warsztaty i plastyczne animacje.

Podczas dwóch pierwszych weekendów kwietnia odbędzie się aż 12 wydarzeń.

Spodobało ci się? Polub nas

Maciej OrłośMaciej Orłoś Maciej Orłoś Maciej Orłoś

Specjalnie dla najmłodszych, 2 kwietnia o godzinie 13:00, Maciej Orłoś , prezenter Telewizji Polskiej i autor bestsellerowych książek dla dzieci, poczyta o świecie tajemniczych i niewytłumaczalnych zdarzeń, które przytrafiają się Meli oraz Kubusiowi - bohaterom jego barwnych opowiadań.

Rafał KosikRafał Kosik Rafał Kosik Rafał Kosik

Tego samego dnia o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z Rafałem Kosikiem , autorem serii książek "Felix, Net i Nika", która sprzedała się w 350 tysiącach egzemplarzy osiągając tym samym status najpopularniejszego cyklu książek science-fiction dla dzieci i młodzieży.

Opracowane przez psychologów dziecięcych warsztaty "Przecinek i kropka" oraz plastyczne animacje z kolorowankami to kolejne atrakcje przygotowane przez Empik z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Kasia StoparczykKasia Stoparczyk Kasia Stoparczyk Kasia Stoparczyk

Najmłodsi zaproszeni zostaną również do przeżycia przygody między innymi wspólnie z aktorką Anną Cieślak i "Małym Księciem", "Messim. Małym chłopcem, który stał się piłkarzem" oraz Katarzyną Stoparczyk - dziennikarką radiowej Trójki.

Miedzynarodowy Dzien Ksiazki dla DzieciMiedzynarodowy Dzien Ksiazki dla Dzieci Miedzynarodowy Dzien Ksiazki dla Dzieci Miedzynarodowy Dzien Ksiazki dla Dzieci

Plan świętowania:

WARSZTATY PRZECINEK I KROPKA

2 kwietnia, godz. 11:00

9 kwietnia, godz. 16:00

10 kwietnia, godz. 12:00

Podczas zajęć dzieci będą odkrywać świat książek i poznawać ich tajemnice. Na zajęcia opracowane przy współudziale psychologów dziecięcych zapraszamy najmłodszych w wieku od 5 do 8 lat.

ANDRZEJ MALESZKA

2 kwietnia, godz. 12:00

Spotkanie z autorem popularnej serii książek i filmów dla dzieci "Magiczne drzewo" (Znak).

MACIEJ ORŁOŚ

2 kwietnia, godz. 13:00

Autor książek "Tajemnicze przygody Meli" i "Tajemnicze przygody Kubusia" (Jaguar), dziennikarz i prezenter Telewizji Polskiej, podczas spotkania przeczyta fragmenty swoich książek dla dzieci.

YVETTE ŻÓŁTOWSKA-DARSKA / EWA ŚWIERŻEWSKA

2 kwietnia, godz. 14:00

Spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską, autorką serii książek o znanych piłkarzach m.in. "Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" (Egmont Polska), która zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej "Przecinek i Kropka" 2014 oraz Ewą Świerżewską, autorką książki "Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu" (Wilga). Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja nominacji do tytułu Najlepszej Książki Dziecięcej "Przecinek i Kropka" 2015.

ANETA TODORCZUK-PERCHUĆ

2 kwietnia, godz. 15:00

Spotkanie z autorką i ilustratorką książki "Potworaki usypiaki" (Jaguar).

RAFAŁ KOSIK

2 kwietnia, godz. 16:00

Spotkanie z autorem popularnej, zekranizowanej serii książek "Felix, Net i Nika" opowie o nowej serii swojego autorstwa pod tytułem "Amelia i Kuba" (Powergraph).

ANIMACJE Z KOLOROWANKAMI

9 kwietnia, godz. 12:00-14:00

Warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą bawić się i tworzyć za pomocą kolorowanek.

AGNIESZKA MELECH

9 kwietnia, godz. 14:00

Spotkanie z autorką serii "Emi i tajny klub superdziewczyn" (Wilga).

ANNA CIEŚLAK / MAŁY KSIĄŻĘ

9 kwietnia, godz. 15:00

Polska aktorka, która między innymi użyczyła głosu Annie w polskiej wersji bajki "Kraina Lodu", będzie czytać fragmenty książki "Mały Książę" (Znak).

KRZYSZTOF KIEŁBASIŃSKI

10 kwietnia, godz. 13:00

Spotkanie z autorem książek z serii Łamańce Logopedyczne: "Chrząszcz brzmi w trzcinie" i

"Suchą szosą szła szczypawka" (wyd. Wilga).

JOANNA GORZELIŃSKA

10 kwietnia, godz. 14:30

Spotkanie z autorką książki "Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół " (Wilga), która poprowadzi specjalne warsztaty dla dzieci w wieku 8+ pod tytułem "U przyjaciół wszystko jest wspólne".

KATARZYNA STOPARCZYK

10 kwietnia, godz. 15:30

Spotkanie z dziennikarką radiowej Trójki oraz autorką książki "Politycy w piaskownicy" (Tashka).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Wydarzenie odbędą się w Empik Arkadia Warszawa, Al. Jana Pawła II 82

Więcej o: