Wystawa nie tylko dla małych chłopców: 14 kilometrów miniaturowej kolei na PGE Narodowym

Największa w Polsce i jedna z największych w Europie wystawa mobilnych makiet kolejowych już od 2 kwietnia dostępna na PGE Narodowym.

Spodobało ci się? Polub nas

Po raz pierwszy w Warszawie wielbiciele modelarstwa i miłośnicy kolei będą mogli zobaczyć pędzące po krętych torach wagony czy ciężkie lokomotywy znikające w długich tunelach - to tylko przedsmak atrakcji, jakie czekają na odwiedzających wystawę, która potrwa do 29 maja.

Wielka Makieta KolejowaWielka Makieta Kolejowa Rafal Andrzejewski Rafal Andrzejewski

Makieta, połączona 14 kilometrami przewodów, oprócz sieci kolejowej, w najdrobniejszym szczególe odwzorowuje tereny Dolnego Śląska, które w przeszłości były jednymi z najlepiej skomunikowanych regionów na mapie Polski.

Wielka Makieta KolejowaWielka Makieta Kolejowa Rafal Andrzejewski Rafał Andrzejewski

Na wystawie znajdują się małe i średnie stacje kolejowe, bocznice, fabryki, rampy przeładunkowe, farmy, a nawet zakłady przemysłowe. Rozwinięta infrastruktura, soczysta zieleń bujnych lasów, granatowe wody jezior, nad którymi można spotkać wędkarzy, czy gospodarze uchwyceni podczas wykonywania codziennych obowiązków sprawiają, że miniaturowy świat kolei w najdrobniejszym szczególe przypomina ten rzeczywisty.

Wielka Makieta KolejowaWielka Makieta Kolejowa Rafal Andrzejewski Rafal Andrzejewski

Dzięki sterowaniu komputerowemu oraz interaktywnym funkcjom, odwiedzający mogą aktywnie włączyć się do życia lokalnej społeczności i samodzielnie np. nakarmić kury, uruchomić wesołe miasteczko lub wiatrak, czy wezwać straż pożarną do pomocy.

Na tę ekspozycję modelarską składają się też  ręcznie robione modele dziesiątek lokomotyw czy setki wagonów, mijających się z zawrotną prędkością na 150 rozjazdach, przemierzając w ten sposób ponad kilometr torów.

Wielka Makieta KolejowaWielka Makieta Kolejowa Rafal Andrzejewski Rafal Andrzejewski

- Niezależnie od wieku, zabawa interaktywnymi modelami kolejek dostarczy zarówno najmłodszym, jak i dorosłym niezapomnianych przeżyć. Chcemy w ten sposób popularyzować modelarstwo wśród dzieci i młodzieży jako jedną z form kreatywnego rozwoju, wspierając ich potencjał twórczy oraz intelektualny. Uczestnicy wystawy na własnej skórze będą mogli odczuć tętniącą życiem aurę tego miejsca i zobaczyć z bliska jedną z największych mobilnych instalacji kolejowych w Europie - mówi Arkadiusz Lewandowski, przedstawiciel zespołu Makieta City.

Wielka Makieta KolejowaWielka Makieta Kolejowa Rafal Andrzejewski Rafal Andrzejewsk

Wystawa Wielkiej Makiety Kolejowej odbędzie się w dniach 2 kwietnia - 29 maja br. w Warszawie, na PGE Narodowym (Al. Poniatowskiego 1), wejście bramą nr 1.

Wielka Makieta KolejowaWielka Makieta Kolejowa facebook.com/makietacity facebook.com/makietacity

Koszt jednego biletu dla osoby dorosłej to 23 zł, a dla dziecka - 19 zł.

Więcej o: