Powstaną dwie kawiarnie rodem z "Przyjaciół"? "Nie mam nic wspólnego z How u doin cafe. Moja kawiarnia to Warsaw Perk"

Informacja o powstaniu na Muranowie kawiarni wzorowanej na serialowej kawiarni z "Przyjaciół" wzbudziła ogromne zainteresowanie warszawiaków. Lokal jeszcze nie został otwarty, a już zrobiło się wokół niego dużo szumu. Teraz wychodzi na jaw, że równolegle z Warsaw Perk ma rzekomo powstać drugi lokal bazujący na tej samej idei - How u doin cafe. Czy chodzi o to samo miejsce? A może ktoś na fali popularności Warsaw Perk chce wypromować również własną inicjatywę?

Spodobało ci się? Polub nas

Na początku stycznia wypłynęła informacja o tym, że w Warszawie ma powstać kawiarnia wzorowana na tej ze słynnego serialu "Przyjaciele". Wtedy nie było wiadomo, gdzie dokładnie będzie się mieścić oraz jak będzie się nazywać. Pewne było jedno - fanka serialu i pomysłodawczyni kawiarni, Monika Adamiak, była zdeterminowana - już szukała lokalizacji dla swojego lokalu i obmyślała wystrój kawiarni (dziś, jak dowiedzieliśmy się od Moniki, już wiadomo, że kawiarnia będzie mieścić się na Muranowie, a nazywać się będzie Warsaw Perk).

Pomysł na otwarcie tego typu lokalu jest z jednej strony nowy, z drugiej dość oczywisty - każdy mógł na niego wpaść. I może właśnie tak się stało?

30 marca otrzymaliśmy informację prasową, bez nazwisk ani konkretnych danych. Z adresu o nazwie "howyoudoin warsaw". Brzmiała następująco:

"Mamy dobre wieści: już niedługo otwarcie w Warszawie lokalu o przewrotnej nazwie "How u doin cafe". W tym miejscu bez zadęcia, bez dress codu i totalnie na luzie królować będą amerykańskie cheesecake'ki oraz wielkie dawki kofeiny, ukryte w przepysznej kawie. Ktoś czasem poflirtuje z ładniejszymi klientkami jak Joey lub klientami jak Rachel. Ktoś rzuci super dowcip nie gorszy od żartów Chandlera lub historię miłości, która dorówna niejednej opowieści Rossa! Obsługa prześcignie Monicę w dbałości o czystość i higienę pracy, a nie wykluczone też, że ktoś z Was przebije artystyczne popisy Pheoebe!

Zapewne team "How u doin cafe" najlepiej traktować będzie grupy przyjaciół, dla których przewidziane będą specjalne promocje, ale pozytywnej energii, pyszności i ofert dnia/tygodnia wystarczy dla każdego! "

Czyżby ktoś, na fali popularności mającej wkrótce otworzyć się kawiarni Warsaw Perk, postanowił stworzyć konkurencyjne miejsce? A może wykorzystuje szum, który stworzył się wokół pomysłu na kawiarnię Moniki i chce w ten sposób wypromować jakąś zupełnie inną inicjatywę?

W informacji prasowej znaleźliśmy również adres strony internetowej kawiarni "How u doin cafe" oraz link do strony na Facebooku, gdzie zamieszczona jest informacja o lokalizacji kawiarni - to nie Muranów, ale Śródmieście, ulica Zgoda. Dokładnego numeru brak.

Fanów strona ma zaledwie kilkadziesiąt, więc prawdopodobnie mało kto o inicjatywie słyszał. Po kilku próbach skontaktowania się z osobami odpowiedzialnymi za wprowadzanie całego zamieszania, udało nam się skontaktować z autorką maila. Agnieszka Konopczyńska wyznała jedynie, że pracuje dla agencji reklamowej, która odpowiada za promocję inicjatywy "How you doin cafe", ale nic więcej nie może na ten temat powiedzieć. - Właściciele nie chcą się ujawniać, zrobią to w ciągu kilku dni. Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, że ta inicjatywa ma coś wspólnego z pomysłem na Warsaw Perk Moniki Adamiak - poinformowała nas telefonicznie.

Udało nam się również skontaktować z Moniką Adamiak, która na wieść o "How u doin cafe" zareagowała zdziwieniem. - Nie mam nic wspólnego z tą inicjatywą, sprawdziłam ten fan page oraz stronę, może ktoś chce ją wypromować, a potem odsprzedać? A może wpadł na ten sam pomysł, co ja i będę miała konkurencję? Jedno jest pewne - moja kawiarnia nazywać się będzie Warsaw Perk i mieścić się będzie na Muranowie. Jeszcze nie chcę zdradzać dokładnej lokalizacji, ale właśnie przygotowuję się do remontu i planuję otworzyć lokal na początku czerwca - powiedziała.

Zagadka ma się rozwiązać w poniedziałek. Agnieszka Konopczyńska z agencji reklamowej wyjaśni, o co chodzi z How u doin cafe oraz ujawni tożsamość właścicieli.

Więcej o: