Rasmentalism, Łona, Quebonafide, Grubson - za darmo na Warsaw Challenge 2016

Przed nami kolejna edycja Warsaw Challenge. Już 7 i 8 przed Pałacem Kultury i Nauki wystąpią najlepsi tancerze breakdance z całego świata. Obok nich na scenie zaprezentują się również gwiazdy rapu m.in. Rasmentalism, Grubson i Łona. Na wszystkich fanów hip-hopu czeka także wiele dodatkowych atrakcji.

Spodobało ci się? Polub nas

Warsaw Challenge to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Na jednej imprezie znajdziecie wszystko co w kulturze hip-hop najlepsze - taniec, muzykę i freestyle. Przez dwa dni majowego weekendu, będzie można podziwiać potyczki najlepszych b-boyów z kraju i ze świata. Na scenie pojawią się również gwiazdy polskiego i światowego rapu. Dla wszystkich fanów hip-hopu jest to wydarzenie, którego nie można pominąć. Organizatorem Warsaw Challenge jest Miasto Stołeczne Warszawa.

facebook.com/WarsawChallengefacebook.com/WarsawChallenge facebook.com/WarsawChallenge facebook.com/WarsawChallenge

Warsaw Challenge retrospekcja Idea festiwalu hip-hopu powstała w 2005 roku. Początkowo miała to być jedynie niewielka impreza łącząca zawody breakdance z koncertami lokalnych raperów. Obecnie Warsaw Challenge to największe w Polsce oraz jedno z największych w Europie wydarzeń dla fanów hip-hopu, które w tym roku odbędzie się już po raz jedenasty.

Pasmo sukcesów i współpraca ze znanymi gośćmi zobowiązują, dlatego z roku na rok Warsaw Challenge zmieniało swoje oblicze. Obecnie wyjątkowy projekt łączy występy taneczne na najwyższym poziomie z koncertami największych gwiazd polskiego i światowego formatu. Jedno pozostało niezmienne - Warsaw Challenge łączy pokolenia wokół hip-hopu.

facebook.com/WarsawChallengefacebook.com/WarsawChallenge facebook.com/WarsawChallenge facebook.com/WarsawChallenge

Zawody breakdance na światowym poziomie!

Konkurs dla zawodników breakdance to jeden z najbardziej istotnych elementów Warsaw Challenge i jednocześnie największe wydarzenie taneczne tego nurtu w Polsce. Przez dwa dni najlepsze ekipy b-boyów z Polski walczą o przejście do bitwy finałowej, w którym mierzą się z międzynarodowymi gwiazdami tańca breakdance. Na zwycięzcę czeka nagroda 15 tysięcy złotych ufundowana przez Miasto Stołeczne Warszawę.

Polskie gwiazdy Warsaw Challenge 2016

W tegorocznej edycji Warsaw Challenge nie zabraknie znanych ksywek. Wystąpi Rasmentalism - duet tworzony przez Rasa i Menta. Podopieczni Asfalt Records już 8 kwietnia wydają swoją trzecią płytę "1985".

Zagra także Łona wraz z zespołem muzycznym The Pimps - to nie lada wydarzenie dla fanów jego twórczości. Rapera ze Szczecina nie trzeba nikomu przedstawiać, na scenie obecny jest od 1999 roku. Podobnie jak Ras i Ment, także wydaje niebawem swój nowy materiał - premiera "Nawiasem mówiąc" już 15 kwietnia.

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Challenge zagra także Quebonafide - 3 lata temu niemal nikomu nieznany, obecnie jedna z największych gwiazd polskiej sceny hip-hopowej.

Zobaczymy również Grubsona - artystę ze Śląska, zdobywcę wielu złotych płyt i młodego, utalentowanego rapera Otsochodzi (rocznik 1996), który wydaje w maju swoją debiutancką, legalną płytę. 

Zagraniczne gwiazdy Warsaw Challenge 2016 poznamy już niebawem.

Więcej o: