Srebrna moneta smoleńska. Oferta w skrzynkach pocztowych na Żoliborzu

Mieszkańcy Żoliborza w swoich skrzynkach pocztowych znaleźli dziś ofertę zakupu srebrnego medalu upamiętniającego katastrofę smoleńską.

Spodobało ci się? Polub nas

Taką ofertę znaleźli mieszkańcy Żoliborza w swoich skrzynkach na listyTaką ofertę znaleźli mieszkańcy Żoliborza w swoich skrzynkach na listy Taką ofertę znaleźli mieszkańcy Żoliborza w swoich skrzynkach na listy Taką ofertę znaleźli mieszkańcy Żoliborza w swoich skrzynkach na listy. Fot. Szymon Wróblewski

W ofercie czytamy m.in.:

"Nigdy nie zapomnimy o tragedii smoleńskiej: Ważna pamiątka w nieśmiertelnym srebrze. (...) 10 kwietnia 2010 roku polski naród poniósł tragiczną stratę, gdy wszyscy członkowie delegacji pod przewodnictwem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, zginęli w katastrofie lotniczej nieopodal Smoleńska. Aby zachować pamięć o tej tragedii wyemitowany został specjalny srebrny medal symbolizujący tę wielką stratę."

Skarbnica NarodowaSkarbnica Narodowa Skarbnica Narodowa Skarbnica Narodowa

Na awersie monety możemy zobaczyć - kompozycję orłów, którym towarzyszą słowa: Polska oraz Bóg, Honor i Ojczyzna.

Na rewersie znajduje między innym Pałac Prezydencki, są też płonące znicze. Nad wizualizacją pałacu znajduje się orzeł w koronie, zaś wyżej samolot Tu-154, który rozbił się na rosyjskim terytorium. Moneta jest z czystego srebra, certyfikowana i ściśle limitowana.

Wybito ich 25 tys.

Czy oferta obowiązuje też w innych dzielnicach? Czy tylko na Żoliborzu? Czy w waszych skrzynkach na listy znaleźliście taki "list"? Dajcie znać.

Więcej o: