Wielkanocna edycja Targu Śniadaniowego aż w czterech lokalizacjach [HARMONOGRAM]

- W tym roku w Warszawie wszyscy szukający najlepszej jakości produktów i tradycyjnych ozdób na wielkanocny stół będą mieć okazję zrobić przedświąteczne zakupy na aż czterech specjalnych edycjach wielkanocnych Targu Śniadaniowego. Start już w ten weekend - informują organizatorzy.

Targi Wielkanocne odbędą się w Wilanowie, na Ursynowie, Żoliborzu oraz w samym sercu Warszawy - na Placu Powstańców Warszawy w towarzystwie jednej z innych inicjatyw organizatorów - Targu Rybnego.

Spodobało ci się? Polub nas

- W każdej lokalizacji Targu zapraszamy na pożywne śniadanie, obiad i pachnącą kawę. Czekać będą najlepsze regionalne produkty: ciasta, wędliny, pieczywo, jaja, warzywa, sery, ryby, przetwory jak również tradycyjne ozdoby jak palmy wielkanocne, stroiki do koszyczków i pisanki. Na Placu Powstańców Warszawy na towarzyszącym w piątki Targu Rybnym będzie można upolować takie specjały jak świeże owoce morza i ryby - informują organizatorzy.

Na targach odbywać się będą również warsztaty oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych.  - W Wilanowie  Fundacja Otwarte Drzwi zaprosi wszystkich do wspólnej dekoracji wielkich pisanek i zdjęć w koszyku wielkanocnym. Chętni będą mogli wziąć udział w prowadzonych przez twórców ludowych warsztatach z robienia stroików i palm wielkanocnych oraz nauczyć się jak wykonywać kolorowe wydmuszki tradycyjną metodą woskowania. Polecamy spróbować swoich sił również w tworzeniu ceramiki. Na Ursynowie także odbędą się zajęcia z przygotowywania palemek i wielkanocnych dekoracji, będzie można nauczyć się m.in. jak ozdabiać jajka metoda batikową. We  wszystkich  lokalizacjach Targów Wielkanocnych czekają plastyczne warsztaty dla dzieci - z ciasta  przygotowywać będziemy króliczki, kurczaczki i baranki. Na Żoliborzu w Wielką Sobotę zwierzaki będą czekać w specjalnej zagrodzie. W Niedzielę Palmową zaś w samo południe najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie na rysunek palemek i pisanek - informują organizatorzy.

Targ Wielkanocny na Placu Powstańców Warszawy

piątek 18 marca w godz. 11:00 - 19:00

sobota 19 marca w godz. 10:00 - 16:00

Niedziela Palmowa 20 marca w godz. 10:00 - 16:00

środa 23 marca w godz. 11:00 - 19:00

czwartek 24 marca w godz. 11:00 - 19:00

piątek 25 marca w godz. 11:00 - 19:00

Wielkanocny Targ Śniadaniowy w Wilanowie

Skwer Prymasowski (przed Kościołem pw. św. Anny)

Niedziela Palmowa 20 marca i Wielka Sobota 26 marca w godz. 9:00-16:00

Wielkanocny Targ Śniadaniowy na Ursynowie

Parku im. Jana Pawła II (przed Kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego)

Niedziela Palmowa 20 marca i Wielka Sobota 26 marca w godz. 10:00-17:00

Wielkanocny Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

Al. Wojska Polskiego 1a (Gimnazjum nr 55)

Wielka Sobota 26 marca w godz. 9:00-16:00

Więcej o: