Warszawiacy wybrali mural z Davidem Bowie. Wygrał motyw pioruna i pałacu kultury

Mieszkańcy stolicy wybrali mural, który niebawem ozdobi ścianę jednego z budynków na Żoliborzu. Architekt i grafik Dawid Celek, bo jego praca wygrała, stworzy malowidło upamiętniające wizytę Davida Bowie w Warszawie.

Przez kilka ostatnich dni, warszawiacy głosowali na najlepszy ich zdaniem projekt muralu muzyka, powstanie na fasadzie budynku przy ul. Marii Kazimiery 1. Na zwycięską pracę głos oddało ponad 3900 osób. Konkurs ogłosiło Stowarzyszenie Stacja Muranów.

Twórca wygranego projektu - Dawid Celek na co dzień mieszka w Berlinie, ma na swoim koncie m.in. realizację muralu w Kołobrzegu.

Spodobało ci się? Polub nas

Dokładnie 40 lat temu, w kwietniu 1976 roku, David Bowie, podróżujący pociągiem przez Warszawę, skorzystał z rozkładowego postoju i wybrał się na spacer po okolicy. Jak twierdzą biografowie, dotarł do placu Wilsona, gdzie w sklepie muzycznym kupił płytę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Melancholijna atmosfera miasta, znajdującego się wówczas za żelazną kurtyną, jak również motywy z utworu "Helokanie" autorstwa Stanisława Hadyny zainspirowały go do nagrania rok później utworu "Warszawa", który trafił na nagrywaną w Berlinie płytę "Low".

Więcej o: