Najpiękniejsze tulipany w Muzeum Pałacu w Wilanowie. W sobotę spacer po wystawie tłumaczony na język migowy

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych w Skierniewicach zapraszają na VIII Wystawę Tulipanów w dniach 12-13 marca 2016 r. Wystawa odbędzie się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Oprócz prezentacji kwiatów poszczególnych odmian w prostych szklanych naczyniach, na wystawie zobaczyć będzie można imponujące kandelabry z tulipanami zamiast świec, barokowe wieńce pyszniące się kwiatami tulipanów i innych roślin cebulowych.

Spodobało ci się? Polub nas

Szczególnie warto odwiedzić wystawę 12 marca, prócz oglądania będzie też można wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach tłumaczonych na język migowy:

O godzinie 10.30 oraz o godz. 16.00 odbędą się spacery po wystawie tłumaczone na język migowy. Obowiązują zapisy na adres: okarpinska@muzeum-wilanow.pl

Wystawa Tulipanów w WilanowieWystawa Tulipanów w Wilanowie Wystawa Tulipanów w Wilanowie Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Pokazy florystyczne

O godzinie 12.00 pokaz florystyczny pani Karoliny Ładyżyńska-Skrzypek - mistrzyni florystyki

O godzinie 13.10 pokaz florystyczny pani  Magdaleny Biruli-Białynickiej - mistrz florystyki

Otwarte przyrodnicze warsztaty dla dzieci

W godzinach 14.00-15.30 odbędą się otwarte warsztaty przyrodnicze dla dzieci pt. "Podróże z tulipanem". Wystawie towarzyszy kiermasz kwiatowo-cebulowy obok Oranżerii oraz stoiska z wydawnictwami ogrodniczymi w Oranżerii.

Wystawa jest bezpłatna, ale obowiązuje bilet wstępu do parku.

Więcej o: