"Sen o Towarowej" i audioroom Wojtka Blecharza w Muzeum Powstania Warszawskiego

Jak projektować miasta, by mieszkali w nich szczęśliwi ludzie? Co zrobić, by mieli na to wpływ przede wszystkich ich mieszkańcy? Jak budować relacje z władzami samorządowymi, deweloperami i aktywistami miejskimi? O tym - na przykładzie warszawskiej ulicy Towarowej - już 12 marca o godz. 17:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

Wolskie Centrum Kultury zaprasza na prezentację sześciu koncepcji zagospodarowania ulicy Towarowej, debatę o przestrzeni wspólnej oraz premierę instalacji interaktywnej Wojtka Blecharza, inspirowanej dźwiękami miasta. Wstęp wolny.

Katedra Sztuki Krajobrazu SGGW w WarszawieKatedra Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie Katedra Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie Katedra Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie

Sześć interdyscyplinarnych zespołów projektowych (MAU Mycielski Architecture & Urbanism, R_Ewolucja Katedry Sztuki Krajobrazu SGGW, CZTERY PORY WOLI, Wola Rozwoju, +48 Grupa Projektowa oraz BudCud) od listopada 2015 r. opracowywało pomysł na zagospodarowanie warszawskiej ulicy Towarowej.

Równolegle odbywały się także konsultacje społeczne z mieszkańcami i pracownikami tego obszaru Woli.

Projekt--Nowa-Towarowa--Park-LaboratoriumProjekt--Nowa-Towarowa--Park-Laboratorium Projekt--Nowa-Towarowa--Park-Laboratorium Projekt--Nowa-Towarowa--Park-Laboratorium

Czas, by opowiedzieć o ich efektach.

12 marca (sobota) o godz. 17:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego interdyscyplinarne zespoły projektowe, władze miasta, eksperci z Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, aktywiści miejscy i mieszkańcy Warszawy będą wspólnie rozmawiać o przyszłości ulicy Towarowej.

Debatę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowej "Jedynki". Dyskusję poprzedzą kilkuminutowe prezentacje wygłoszone przez autorów każdej z koncepcji, a wizualizacje ich pomysłów będzie można obejrzeć podczas zaaranżowanej specjalnie na ten dzień wystawy.

AUDIOROOM Z DŹWIĘKAMI MIASTA

"Sen o Towarowej" to także premiera instalacji interaktywnej Wojtka Blecharza, polskiego kompozytora.

Wojtek BlecharzWojtek Blecharz Fot. Jacek Poremba Fot. Jacek Poremba

Audioroom to metaforyczna oaza dźwięku - miejsce, w którym można znaleźć schronienie przed miejskim zgiełkiem. Inspirowana zaniedbanymi i nieatrakcyjnymi obszarami Warszawy, jest miejscem spotkania ludzi, chcących obcować ze sobą i dźwiękiem.

- Uważne słuchanie, głębokie nasłuchiwanie, wsłuchiwanie się w siebie staje się deficytową czynnością w społeczeństwie rozkojarzonym i bombardowanym zmultiplikowanymi bodźcami - zauważa Blecharz.

Wojtek Blecharz.Wojtek Blecharz. Fot. Jacek Poręba Fot. Jacek Poremba

Do pokoju dźwięków zaprojektowanego przez artystę będzie można wejść tylko 12 marca w Hali B Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wiosną bryła stanie się elementem warszawskiej przestrzeni miejskiej.

Więcej o: