Wandale zniszczyli słynne żoliborskie murale. "Dewastować dzieła sztuki to już absolutna przesada"

- Mam Wam dziś do pokazania coś smutnego. Autentycznie, aż mi się zrobiło mokro pod powiekami, jak to zobaczyłem - napisał 4 marca autor fan page'a "Żoliborz" o zdewastowanych muralach na Żoliborzu.

Spodobało ci się? Polub nas

- Dopiero dziś zobaczyłem, co zostało po tych dziełach sztuki. Ja rozumiem, że rozwydrzona prostacka nic nie warta młodzież wandalizuje regularnie puste strony budynków, smarując tam jakieś swoje pseudokibicowskie bohomazy. Ale dewastować dzieła sztuki to już absolutna przesada - pisze dalej . - Jeśli ktoś dorwie na gorącym uczynku prymitywnych gnojów, którzy są za coś takiego odpowiedzialni, błagam Was, doprowadźcie ich gdzieś, gdzie zostaną za to pociągnięci do jakiejkolwiek odpowiedzialności! - dodaje.

Murale na ŻoliborzuMurale na Żoliborzu Żoliborz/ Facebook.com Żoliborz/ Facebook.com

Murale na ŻoliborzuMurale na Żoliborzu Żoliborz/ Facebook.com Żoliborz/ Facebook.com

Murale w ramach akcji Żoligaraż powstały w 2012 r. W dwa wrześniowe weekendy ponad dwudziestu artystów zamieniło ściany garaży w galerię na świeżym powietrzu. Murale można znaleźć w czterech lokalizacjach: przy Koźmiana, przy ulicy Sady Żoliborskie 1, na Boguckiego 10 oraz Boguckiego 1 /Rydygiera 4. Pomysłodawczynią akcji była Dorota Maj i Stowarzyszenie Stolica-Dzielnica-Ulica.

Więcej o: